تاریخ: ۱۳۹۴/۹/۳
رنگ، تعادل، موقعیت و کنتراست
سیزدهمین جلسه‌‌ی انجمن عکس طلاب خراسان رضوی، ساعت 12 روز دوشنبه 2 آذرماه سال جاری، با حضور سید متین هاشمی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، سیزدهمین نشست انجمن عکس طلاب خراسان رضوی با پیگیری موضوع نور و رنگ در عکاسی برگزار شد.

در این نشست که با حضور سید متین هاشمی، از عکاسان جوان استان و تنی چند از اعضای انجمن عکاسی طلاب خراسان برگزار شد، نور و رنگ محور بحث بود که ابعاد فنی و تکنیکی آن بررسی شد و بر ترکیب رنگ‌ها و اهمیت آن در رنگ و نور عکس تأکید شد.

هاشمی اظهار داشت: رنگ در کنار تعادل، موقعیت و کنتراست، عواملی هستند که در صورت رعایت آن‌ها در عکاسی، موفق به ایجاد یک عکس هنری خواهید شد.

وی با تأکید بر اهمیت تضاد و کنتراست به عنوان یکی از اساسی‌ترین مباحث عکاسی و نمایش چند عکس و توضیح پیرامون استفاده از رنگ‌های سرد و گرم ابراز داشت: با استفاده از ترکیب‌بندی، شناخت رنگ‌ها و کلوین مناسب می‌توان یک عکس خوب بوجود آورد.

عکاس جوان خراسانی در ادامه عنوان داشت: ما دو نوع رنگ داریم؛ رنگ‌های اصلی در نقاشی و رنگ‌های اصلیِ نور. رنگ‌های اصلی در نقاشی زرد و آبی و قرمز و رنگ‌های اصلی در نور قرمز و سبز و آبی هستند که از ترکیب این رنگ‌ها رنگ‌های فرعی بدست می‌آیند.

وی افزود: هم‌چنین دو نوع نور داریم؛ نور طبیعی و مصنوعی که نور طبیعی شامل نور خورشید و ماه و بازتاب ستارگان و نورهای مصنوعی شامل فلاش دوربین، چراغ‌های فلوئورسنت، ال ای دی و... می‌باشد.

وی ضمن ارائه‌ی توضیحاتی در مورد شرایط عکاسی خبری، بر تفاوت قابل ملاحظه‌ی عکاسی خبری و هنری و ضرورت دقت و توجه شدیدتر به نور و رنگ و استفاده از تکنیک‌های مختلف عکاسی در عکاسی هنری صحه گذاشت.

برای دریافت فایل صوتی این جلسه روی لینک زیر کلیک نمایید.

حجم: 17 مگابایت

فرمت: mp3