تاریخ: ۱۳۹۸/۱/۲۰
مهمترین رویداد قرآنی جمهوری اسلامی ایران فردا افتتاح می شود
مرحله نهایی سی وششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم از فردا چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه الی ۲۵ فروردین ماه در مصلی تهران آغاز می شود.
آئین افتتاحیه مهمترین و بزرگترین رویداد قرآنی جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی فردا برگزار می‌شود.

این مراسم فردا چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه با حضور سید عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مدیران قرآنی و فرهنگی کشور در مصلی امام خمینی (ره) تهران برگزار خواهد.

لازم به ذکر است که این افتتاحیه آغازی برای مرحله فینال مسابقات بوده و مرحله نیمه نهایی از امروز سه شنبه ۲۰ فروردین ماه در دو نوبت صبح و عصر سالن زمرد میزبان بانوان و دانش آموزان دختر و سالن مروارید میزبان حفظ ل آقایان، دانش آموزان و نابینایان و سالن صدف میزبان قرائت آقایان، دانش آموزان و نابینایان در هتل هما تهران در حال برگزاری است.

فردا نیز بعد از افتتاحیه مسابقات که از ساعت ۱۶ در مصلی تهران آغاز خواهد شد بعد مراسم سخنرانی طبق قرعه چند قاری و حافظ تا ساعت ۲۰ به ارائه خواهند پرداخت.

این مراسم همزمان با پخش زنده از شبکه قرآن و معارف سیما و رادیو قرآن صورت خواهد گرفت و همچنین مسابقات طلاب نیز در شهر مقدس قم اجرا خواهد شد.

نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در بخش آقایان مهدی غلام‌نژاد در رشته قرائت، محمدجواد مرادی در رشته حفظ کل، مریم شفیعی، در رشته حفظ کل در بخش بانوان، سعید علی‌اکبری در بخش نابینایان، روح‌الله آقایی، سلمان اصل غوابش، روح الله آقایی، محمد خاکپور در بخش طلاب و همچنین در بخش دانش‌آموزی نیز به ترتیب امیرحسین رحمتی در رشته قرائت و علی فیضی در رشته حفظ و در بخش بانوان نیز زینب امین‌پور در رشته حفظ قرآن خواهند بود.

یادآور می‌شود مرحله مقدماتی این مسابقات به صورت غیرحضوری از ۸۴ کشور برگزار شد که پس از ارزیابی‌ها، تعداد ۶۲ کشور و ۱۸۴ نفر در این مسابقات بین المللی در مرحله فینال و نهایی حضور خواهند داشت.