تاریخ: ۱۳۹۹/۵/۲۸
احیای جلسات روضه خانگی توسط یک ناشر/ برگزاری پویش خانواده حسینی
انتشارات شهید کاظمی در یک حرکت جهادی اقدام به طراحی پویش ملی «خانواده حسینی» کرده است. این پویش در راستای ترویج شعائر حسینی و احیاء روضه خانگی برنامه ریزی شده است.
این روزها که شیوع کرونا باعث تعطیلی و محدودیت‌های زیادی برای بسیاری از جلسات و گردهمایی‌ها است، باعث شده که هیأت‌های مذهبی زیادی در سراسر کشور جلسات خود را تعطیل و یا به صورت مجازی برگزار نمایند. اما می‌شود از این تهدید به وجود آمده به چشم یک فرصت نگاه کرد و بستری متفاوت را برای بهرمندی از این مهمان ناخوانده ایجاد کرد.

روضه‌ خانگی از قدیم‌الایام یکی از بابرکت‌ترین و بی‌ریاترین جلسات روضه بوده است که عموماً مادربزرگ‌ها بانیان بساط این نوع روضه بوده‌اند، روضه‌هایی که بعضی از آنها قدمتی بیش از ۱۰۰ سال دارند. همچنین در گذشته رسم بوده است که در مناسبت‌های گوناگون پرچم و بیرق‌هایی را سر در خانه‌ها آویزان می‌کردند و حالا که زندگی آپارتمان‌نشینی رواج پیدا کرده، آن سنت حسنه به‌فراموشی سپرده شده است.

در این راستا انتشارات شهید کاظمی در یک حرکت جهادی اقدام به طراحی پویش ملی «خانواده حسینی» کرده است. این پویش که در راستای ترویج شعائر حسینی و احیای روضه خانگی برنامه‌ریزی شده و همراه با یک منبر مکتوب است که در نوع خود مجالس و روضه‌های خانگی را به ساده‌ترین شکل برگزار و تقویت می‌کند.

این انتشارات در این طرح قصد دارد بسته‌های ویژه‌ای شامل: کتاب قصه کربلا، دستمال اشک، بیرق خانگی با شعار: «این خانه عزادار حسین است» و کتاب‌های منتخب و برگزیده با ایام محرم و صفر را در بسته‌بندی متناسب آماده و با شرایط ویژه در اختیار مخاطبین عزیز قرار دهد.

در این ایام خاص که چند و چون برگزاری مراسم عزای حسینی به دلیل شیوع کرونا در ابهام است و مردم خلوت بیشتری را تجربه می‌کنند قطعاً طرح «خانواده حسینی» می‌تواند مهمان خلوت محرم مخاطبان باشد.

بسته‌های ویژه «خانواده حسینی» با شرایط ویژه و همچنین تخفیف تابستانه کتاب در سایت رسمی انتشارات قابل عرضه است. علاقه‌مندان جهت تهیه این بسته‌ها می‌توانند از طریق درگاه اینترنتی nashreshahidkazemi.ir و یا ارسال کلمه (خانواده حسینی) به سامانه ۳۰۰۰۱۴۱۴۴۱ اقدام کنند.