تاریخ: ۱۳۹۹/۱۱/۲۵
پیش نشست تخصصی دوازدهمین همایش کوثر هدایت برگزار شد.
به همت اداره امورمبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی، پیش نشست تخصصی دوازدهمین همایش کوثر هدایت در تاریخ دوشنبه20 بهمن 1399 با حضور مبلغان مشهد و شهرستان های خواف، تربت جام، جوین، سرخس، گناباد، تربت حیدریه، کاشمر، چناران و...برگزار شد.

به همت اداره امورمبلغان خواهر دفتر تبلیغات اسلامی، پیش نشست تخصصی دوازدهمین همایش کوثر هدایت در تاریخ  دوشنبه20 بهمن 1399 با حضور مبلغان مشهد و شهرستان های خواف، تربت جام، جوین، سرخس، گناباد، تربت حیدریه، کاشمر، چناران و...برگزار شد.

در ابتدای این نشست که به صورت مجازی و آنلاین در فضای اسکای روم برگزار شد حجت الاسلام والمسلمین حسینی زهانی، مدیرکل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی مشهد، ضمن عرض خیرمقدم و تشکر از حضور استاد سخنران، مبلغان و عوامل برگزاری نشست، مراسم را آغاز کرد.

در ادامه دکتر محمود زنده دل معاون فضای مجازی صدا وسیمای خراسان به عنوان سخنران ویژه نشست به موضوع "مدیریت فضای مجازی با رویکرد دینی" پرداخت.

وی با نگاهی گذرا به وضعیت فضای مجازی ایران و جهان، تاريخچه اینترنت را ذکر و  انواع رسانه های اولیه، سنتی، جدید، رسانه های اجتماعی اولیه و رسانه های اجتماعی ثانویه را توضیح داد.

ایشان ضمن بیان تغییر تدریجی دو اصطلاح: از مخاطب شناسی به كاربر شناسي گفت :دو تغییر در این فضا ایجاد شده است؛ تغيير اول: تبديل «مخاطب دريافت كننده» به «مخاطب مصرف كننده» و تغيير دوم: گذار از «مخاطب مصرف كننده» به «كاربر تعامل گر» می باشد.

معاون فضای مجازی صدا وسیمای خراسان رضوی با بیان آمار و ارقامی، نرخ نفوذ اینترنت به تفکیک هر منطقه از جهان، مدت زمان روزانه صرف شده در اینترنت، برترین پیام رسان ها در جهان، کاربران فعال در پلت فرم های اجتماعی، رده های سنی مخاطبین رسانه های اجتماعی، سهم موبایل از مجموع زمان سپری شده در اینترنت، اقبال کاربران از اینستاگرام، مخاطب محتوا در اینستاگرام مبتنی بر دسترسی بالقوه به محتوای اینستاگرام بر  اساس گروه سنی و جنسیت و برترین حساب های کاربری در اینستاگرام را توضیح داد.

لازم به ذکر است دوازدهمین همایش کوثر هدایت در تاریخ 25 بهمن سال جاری به صورت مجازی ، با موضوع واکاوی سبک زندگی و مدیریت فضای مجازی در دوران کرونا و پساکرونا و با حضور حجت الاسلام دکتر احمد کوهی و سرکارخانم دکتر اردبیلی برگزار خواهد شد.

لینک ورود به دوازدهمین همایش کوثر هدایت:

https://yk8.ir/mobaleghat