تاریخ: ۱۳۹۴/۳/۱۹
دومین جلسه‌ی هم‌اندیشی گروه‌های تبلیغی برگزار شد
دومین جلسه‌ی هم‌اندیشی گروه‌های تبلیغی با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد و تقدیم 12 مجوز فعالیت گروه‌های تبلیغی صبح روز دوشنبه 18 خردادماه 1394 در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی خراسان برگزار گردید.

به گزارش رسالات در ابتدای این جلسه آقای بیگلری، کارشناس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی مشهد ضمن بیان علت برگزاری چنین جلساتی اظهار داشت: سیاست دفتر ضمن تلاش در جهت اعزام‌های فردی و تشکیل هزاران پرونده‌ی تبلیغی، به سمت تشکیل و تقویت گروه‌های تبلیغی در حال تغییر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین قائمی هاشمی، رئیس اداره امور مبلغان برادر نیز ضمن خوش‌آمدگویی به حاضرین در جلسه به آیاتی از قرآن اشاره کرده و گفت: کار گروهی در قرآن و دین مبین اسلام مورد سفارش بوده است.

وی هدف از برگزاری جلسه را ایجاد هماهنگی و همدلی و برطرف شدن موانع فعالیت گروه‌های تبلیغی از طریق تعامل سازنده‌ی گروه‌ها با نهادهایی هم‌چون دفتر تبلیغات و هم‌چنین تعامل متقابل گروه‌ها با هم دانست و بیان داشت: بیش از 30 گروه تبلیغی را شناسایی کرده‌ایم که امروز 8 گروه از آقایان و 4 گروه از خانم‌ها در انتهای جلسه مجوز فعالیت خود را دریافت خواهند کرد.

در ادامه‌ی جلسه آقای بیگلری با اشاره به دستور دفتر مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم توجه بیشتر دفتر تبلیغات به گروه‌های تبلیغی عنوان کرد: این مسلّم و پذیرفته شده است که کار تیمی علاوه بر حوزه‌های آموزش و پرورش در تبلیغ نیز کاملاً ترجیح دارد.

وی افزود: در گذشته شرایط برای گرفتن مجوز سهل‌تر بود به طوری که تا قبل از سال 92 تقریباً ضابطه‌ی خاصی در این زمینه وجود نداشت، اما به مدور و با ساختارمند شدن و تدوین آئین‌نامه‌ها و در نظر گرفتن حداقل شرایط، گرفتن مجوز منطقی‌تر و تحت اصول مشخصی درآمد. برای مثال داشتن پرونده‌ی تبلیغی یکی از حداقل‌ها برای دریافت مجوز گروه تبلیغی شناخته شده است.

بیگلری تشکیل خودجوش گروه‌های تبلیغی را ستود و بیان داشت: پس از ضابطه‌مند شدن گرفتن مجوز برای فعالیت گروهی تبلیغی، علاوه بر انجام اقدامات فیزیکی، اقدامات نرم‌افزاری خوبی نیز صورت دادیم تا در جهت بهبود هرچه بیشتر فعالیت این گروه‌ها عمل کرده باشیم.

کارشناس اداره امور مبلغان برادر دفتر تبلیغات اسلامی مشهد در ادامه به معرفی جزوه‌ی گردآوری شده‌ای که در آن شرح وظایف سرگروه‌های گروه‌های تبلیغی، گستره‌ی فعالیت گروه‌ها، انواع حمایت‌های دفتر تبلیغات و سایر شرایط و ضوابط تدوین شده توسط دفتر تبلیغات اشاره و تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین اهداف برگزاری چنین جلساتی تعامل و آشنایی گروه‌ها با هم و ارائه‌ی پیشنهادهایی برای فعالیت در مناطق بعضاً مشکل‌ساز و مقابله با برخی جریان‌های جدید مخرّب است.