حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی:
 مبلّغ باید به لسان قوم سخن بگوید
همایش طلایه‌داران هدایت، ویژه خواهران مبلّغ اعزامی در ماه مبارک رمضان، عصر روز دوشنبه 25 خردادماه 1394 از ساعت 16 الی 19 با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه‌ی خواهران کل کشور و حجت‌الاسلام الهی‌زاده در سالن همایش‌های مرکز هاشمی‌نژاد واقع در میدان صاحب‌الزمان مشهد برگزار گردید.

به گزارش رسالات حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی، مدیر حوزه‌های علمیه‌ی خواهران کل کشور که سخنران اصلی این جلسه بود ماه رمضان را یک فرصت استثنایی برای ارتقای بندگی و هم‌چنین برای تبلیغ دین در میان جامعه‌ی مسلمانان دانست.

وی یکی از رموز تبلیغ انبیاء و اولیاء خدا را -که بهترین مبلّغان دین بوده‌اند- از جنس مردم و در بین مردم بودن معرفی کرده و ابراز داشت: صحبت کردن به لسان قوم و بیان حکیمانه‌ترین و عمیق‌ترین مفاهیم به زبان مردم خود و هم‌چنین جلب توجه مردم با اخلاق و رفتار دینی و نشان دادن این‌که بشر هم می‌تواند در عین زیبایی عفاف بورزد و در عین داغ و مصیبت صبر کند و ... بود که انبیاء را در امر تبلیغ موفق گرداند.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی دوست داشتن مردم، بیان جرعه‌جرعه‌ی مطالب، همراهی کردن با مردم و علی‌الخصوص جوانان، نگاه عمیق به مفاهیم و بیان ساده‌ی آن‌ها، اندیشه در خود، تصحیح نیّات خود، مدد گرفتن از وجود معصومین علیهم‌السلام، در نظر گرفتن فضا و خلوت درونی برای خود و پذیرفتن حرف حساب از دیگران را برخی از مواردی معرفی کرد که مبلّغان باید در انجام آن‌ها اهتمام  بورزند.

وی اولین و مهم‌ترین قدم تبلیغ دین را هدایت مردم عنوان نمود و اظهار داشت: تا نظر مردم در مورد مسائل را اصلاح و هدایت نکنیم آن‌ها راه و منش درست را انتخاب نمی‌کنند و در این راه عمل و بیان ما بسیار اثرگذار است. باید اشتباهات موجود در زندگی مردم را تصحیح کرد تا اعتقاداتشان سمت‌وسو بگیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه‌ی خواهران کل کشور هم‌چنین زمان‌شناسی را یکی از مهم‌ترین عوامل زنده بودن شیعه در طول تاریخ دانست و تأکید کرد: ما در زمانه‌ای زیست می‌کنیم که سراسر عالم را انواع فتنه‌ها در بر گرفته است. اگر زمان و زمانه را نشناسیم در طوفان حوادث سرمایه‌هایمان را از دست می‌دهیم.

وی از نمایش افراد و گروه‌های افراطی و تکفیری در شبکه‌های غربی به عنوان مسلمان اظهار تأسف کرد و عنوان داشت: این گروه‌های بی‌منطق، خونریز و سفّاک با پشتوانه‌ی وهابیت سعی دارند ظواهر دین را هم تغییر دهند و ارزش‌ها را تبدیل به ضد ارزش نمایند و مظاهر توحید را مظاهر شرک معرفی کنند!

حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی فضای مجازی را عرصه‌ی جنگی تمام‌عیار برای رسوخ در بین افکار مردم دنیا و علی‌الخصوص جوانان معرفی کرده و ضمن اشاره به فرصت‌ها و تهدیدهای موجود در این فضا گفت: نباید از هجوم اندیشه‌های ضددین در خانه‌های خود غافل باشیم. سلطه‌ی دشمنان ما بر رسانه فضایی را ایجاد کرده است که افکار غلط به راحتی از مرزها و دیوارها عبور کرده و در ذهن و دل مردم نقش ببندد همان‌طور که بیشترین یارگیری تکفیری‌ها هم با استفاده از همین فضا صورت گرفت.

وی ادامه داد: باید زبان و لوازم حضور در فضای سایبری را آموخت و از فرصت‌های موجود استفاده کرد. از ما نمی‌پذیرند که بگوییم نمی‌توانیم. وجود فرصت‌ها مسئولیت‌آور است.

ایشان با اشاره به گزارشی که در جامعه‌ی مدرسین در مورد آمارهای نگران‌کننده‌ی اثرات ابزارهای موجود در فضای مجازی نیز قرائت کرده بودند عنوان کردند: جریان‌های افراطی شیعی مکمل جریان‌هایی مثل تکفیر و وهابیت و داعش برای تقبیح چهره‌ی اسلام در میان مردم دنیا است.

وی تفسیر گزینشی مباحث اعتقادی، پرداختن صرف به مباحث مورد اختلاف مذاهب اسلامی، رواج رویکرد اخباری‌گری، تقدم عاطفه‌ی دینی بر عقل دینی، هم‌سویی با سرویس‌های بیگانه، کادرسازی اشتباه در مورد مسائل موجود و برخی موارد دیگر را از اشکالات موجود در جامعه‌ی شیعی معرفی کرده و خواستار تلاش بیش از پیش مبلّغان برای رفع موانع نمایش چهره‌ی واقعی اسلام و شیعه در بین مردم شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین جمشیدی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به فعالیت‌های 18 شبکه‌ی ماهواره‌ای، اینترنتی و رادیویی که به اسم دین در حال تخریب دین و چهره‌ی اسلام و مَراجع هستند، آمار حضور مبلّغان خواهر در عرصه‌های مختلف تبلیغی را ستود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۳/۲۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal