حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ سه شنبه ۱۲ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در پنجمین جلسه انجمن عکاسی طلاب خراسان بیان شد:
 عناصری که تصویر را می‌سازند
پنجمین جلسه انجمن عکاسی طلاب خراسان رضوی روز پنج‌شنبه 29 مردادماه 1394 با حضور استاد حسینی زهرایی در اتاق جلسات دفتر تبلیغات اسلامی مشهد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در ابتدای این جلسه غفوریان، دبیر انجمن عکاسی طلاب خراسان ضمن نظرسنجی از اعضا برای تغییر روز برگزاری جلسات بیان داشت: از دوستان عضو درخواست دارم در فضای مجازی و گروه تشکیل شده فعالیت بیشتری داشته باشند و عکس‌های خود را برای نقد دیگران در آن قرار دهند.

وی گفت: طرح کلی دوره‌های آموزشی عکاسی ریخته شده است و به لطف خدا با یک برنامه‌ریزی دقیق، جزئیات این کلاس‌ها نیز تبیین و به موقع اطلاع‌رسانی خواهد شد.

در ادامه جلسه استاد حسینی زهرایی اظهار داشت: یادگیری عکاسی مثل سایر آموزش‌ها دارای فرآیند و مثل یک زنجیر است و لذا سعی کنید در هر جلسه آموزش‌های ارائه شده را فرا گرفته و در طول هفته آن را تمرین کنید.

دارنده‌ی مدال طلای مسابقه عكاسي  2008 آساهي شيمبون ژاپن ضمن تأکید مجدد بر سه محور و اصل در یادگیری عکاسی -عکس دیدن، عکس گرفتن و مطالعه- ابراز داشت: اصول و پایه هنر یکی است. معماری، عکاسی، نقاشی، خطاطی، گرافیک و سایر هنرهای تجسمی همه و همه اصول یکسانی دارند.

عكاس برگزيده در بخش خبري دهمين مسابقه دوسالانه عكس ايران ادامه داد: عکاس باید نقطه‌های طلایی و خط افق را به خوبی بشناسد و آن را به بهترین شکل نمایش دهد. هم‌چنین شناخت نور، انواع دوربین‌ها، انواع لنزها، دیافراگم و... از دیگر ضرورت‌های هنر عکاسی است.

وی استفاده از زاویه‌های مختلف، دید هنری و شکار سوژه‌ها، استفاده از تکنیک‌های متنوع، خلق سوژه، بالا بردن انگیزه‌، دیدن آن‌چه دیده نمی‌شود و تمرین و تکرار و عکس گرفتن زیاد را از جمله راهکارهای برون رفت از تکرار در هنر عکاسی برشمرد و اظهار داشت: عکاس باید مثل یک کارگردان تمامی آن‌چه که اثرش را تحت تأثیر قرار می‌دهد در نظر بگیرد و با دقت در تمامی جزئیات از جمله نور، کادر و عناصر موجود در تصویر، سعی در ارائه بهترین حالت ممکن داشته باشد. بهترین کارگردان‌ها عکاس بوده‌اند و عکاس باید 4 پا و 6 چشم داشته باشد!

عكاس اولين جشنواره بين‌المللي فيلم فجر تأکید کرد: ما عناصری که تصویر را می‌سازند و برای موفق ساختن عکس یا برای ارزیابی کردن آن باید در نظر گرفته شوند در پنج بخش قطع، نقطه، خط، سطح و تضادها مورد مطالعه و تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم.

وی در پایان عنوان داشت: تحت تأثیر لنز دوربین قرار نگیرید چرا که یک عکاس خوب باید بتواند از تمام ظرفیت‌های محیط و دوربین خود استفاده کند. هم‌چنین سعی کنید کاملاً دور سوژه‌ی مورد نظر بگردید و بهترین زاویه‌ها را برای عکاسی انتخاب نمایید.

تاريخ: ۱۳۹۴/۵/۳۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal