حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی:
 قرآن و عترت، خاستگاه هنر حوزه است
به همت انجمن شعر طلاب خراسان رضوی، دومین شب شعر حنجره‌های جاری با حضور شاعرانی از مشهد، قم و کردستان، عصر روز دوشنبه 2 شهریورماه 1394 در سالن اجتماعات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی، رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ضمن تبریک ایام ولادت امام رضا علیه‌السلام و خوش‌آمدگویی به حاضرین، 2 کارکرد ارجاعی و اصلاحی را برای حوزه‌های علمیه برشمرد و عنوان داشت: کارکرد ارجاعی حوزه‌های علمیه در طول بیش از 1000 سال در سه حوزه‌ی دانش اسلامی، رفتار اسلامی و مبارزه با بدعت‌ها صورت پذیرفته است.

وی ارائه الگوی معنوی به عنوان انسان‌های عالم و پارسا و راهنمایی و هدایت عبّاد بویژه در عملگرایی را دو کارکرد اصلاحی حوزه‌های علمیه دانسته و ادامه داد: حوزه‌های علمیه در طول عمر خود دو کارکرد مخفی و ناپیدا نیز داشته‌اند؛ ولایت امر در عصر غیبت و ترویج مظاهر قرآن و عترت.

 رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: حوزه‌ها، با تکیه بر قرآن و کلام معصومین علیهم‌السلام، غنی‌ترین منبع محتوایی برای انسان جویای حقیقت را ارائه داده‌اند و زیبایی‌ها، ظرافت‌ها و لطافت‌های قرآن و حدیث را که البته مورد تأیید معتقدین و حتی مخالفان و دشمنان بوده است را آشکار ساخته‌اند.

این استاد حوزه و دانشگاه، تدریس، تبلیغ و هنر را ابزارهایی برای ارائه محتوای دینی معرفی کرده و بیان داشت: شعر علمای دین و بخصوص علمای شیعه مظهری برای معرفی محتوا بوده است و کمتر عالمی پیدا می‌شود که در اسلام ظهور پیدا کرده باشد و رشحه‌ای از معنویات را با شعر و متون زیبا بیان نکرده باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی برخورداری از خاستگاه، برخورداری از محتوا و عمق، ارزش‌گرایی و دوری از ابتذال را از ویژگی‌های هنر حوزه و به تبع آن شعر حوزه عنوان نموده و در مورد حاشیه‌های هنر گفت: هنر همیشه با خود حاشیه‌هایی را به همراه داشته است و برخی هنرمندان فکر می‌کنند که بدون پرداختن به حاشیه نمی‌توان خود را آماده‌ی هنرورزی کرد.

رئیس دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بیان داشت: هنر حوزه و هنر نزد عالمان دین این افتخار را داشته است که با توجه به برخورداری از خاستگاه و محتوای ارزشی و ارزش‌گرایی همیشه از ابتذال دور بوده است.

وی افزود: هنر و هنرمند محتاج است به این‌که به بنیاد مستحکمی متکی باشد و لذا هنر حوزه خاستگاه خود را قرآن و عترت قرار داده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مسعودی در پایان سخنان خود تأکید کرد: هنر حوزه بی موضع نیست و مهم‌ترین موضع‌گیری هنر حوزه و شعر حوزه دفاع از حق در برابر باطل و دفاع از مظلوم در برابر ظالم بوده است.

 شب شعر حنجره های جاری
تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۴
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal