حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام روحانی مقدم خبر داد:
 نهمین جلسه دانش‌‌افزایی کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی برگزار شد
نهمین جلسه‌ی دانش‌‌افزایی کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی با حضور استاد سید محمد علی واعظ موسوی و استاد دیانت در اتاق جلسات مرکز برگزار شد.

به گزارش رسالات، حجت‌‌‌‌الاسلام والمسلمین روحانی‌ مقدم با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر احساس نیاز جامعه به کارشناسان دینی خاطر نشان کردند: رسالت مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی خراسان رضوی، پاسخ به این نیاز جامعه است.

ایشان در مورد برگزاری این جلسه گفت: در بخش ابتدایی این جلسه استاد سید محمد علی واعظ موسوی به موضوع  «خوب‌های بد و بدهای خوب» پرداختند.

وی افزود: آقای واعظ در این جلسه، شناخت موقعیت‌هایی که یک مُراجع در آن قرار دارد را مهم توصیف کرده و بر لزوم شناسایی و رصد این مسئله از سوی مشاوران تأکید کرد.

کارشناس مشاوره مرکز ملی پاسخگویی در ادامه خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که رویکرد مشاوران مرکز ملی، دینی است لذا لازم است یک مشاور حتماً باب عشرت را در کتاب‌های بحارالانوار، میزان الحکمه، وسائل الشیعه و اصول کافی مشاهده نموده و مورد دقت و مطالعه قرار دهد.

روحانی مقدم اظهار داشت: خیلی از صفاتی که در ظاهر احساس می‌شود خوب است، در برخی از مصادیق خوب نیست؛ مثل صبر در هنگام کمک خواستن اضطراری دیگران و... جاهایی نیز شتاب و عجله خوب است، مثل عجله در پاسخ به سلام و شتاب در درمان بیماری.

لازم به ذکر است که در بخش دوم این جلسه، استاد سید عباس دیانت مقدم به توضیح و تشریح موضوع احکام خرید با پول حرام پرداختند و در ادامه، استفتائات جدید دفاتر مراجع مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal