حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 گزارش روزنامه قدس از حضور حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد در سی و پنجمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی
روزنامه قدس، 10 شهریورماه 1394، در صفحه‌ی 2 خود، گزارشی از سی و سومین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی و حضور مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این جلسه ارائه نمود.

جلیل فخرایی:

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد: نماد در شعر، بیانگر تاریخ یک قوم است.

مدیر کل فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در نشست ادبی طلاب خراسان رضوی در مشهد با بیان این مطلب عنوان داشت: هنرمند چهره‌های مثبت را می‌بیند و خالق زیبایی است و از جلوه‌های خلقت خداوند زیباترین وجه را می‌بیند و به زیباترین بیان ادا می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد در ادامه بیان داشت: هنرمندان و شاعران توفیق درک زیبایی‌ها را با روحیه حساس خویش بیشتر از دیگران دارند.

وی به مخاطرات در مسیر رشد و بالندگی شعر اشاره کرد و گفت: ابتذال و نیز به حاشیه کشیده شدن از خطرهای مسیر بالندگی شعر است.

وی در ادامه به تولید نمادهای جدید در شعر و ادبیات اشاره کرد و اظهار داشت: مهم‌ترین شاخصه هویت یک شعر، نمادهای آن است و شعر و ادبیات باید همراه با تولید نماد باشد. یک نماد می‌تواند تاریخ یک قوم را بیان کند.

وی گفت: آن‌چه که یک شعر را هویت می‌بخشد وجود نمادهای جدید است و در این راه باید از نمادهای تکراری پرهیز کنیم و برای پیشبرد هنر از فضاهای معمول و مستعمل پرهیز کرد و بدین میان شعر و هنر متحول می‌شود.

در ادامه این نشست سید حسین سیدی، سید مسلم موسوی و اعظم صباغ خور، بی‌بی زهرا لگزایی، منصوره صدر، علی اصغر شکفته، جلیل فخرایی، جوادی، آل حسن و تعدادی از شاعران روحانی به شعرخوانی پرداختند.

حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر این نشست گفت: این نشست‌ها با حضور شاعران روحانی و نیز دعوت از شاعران برجسته و محققان و پژوهشگران حوزه ادبیات و شعر شنبه‌ها در محل دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار می‌شود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal