حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره امور مبلغان برادر برگزار نمود:
 یکصدو هفتاد و هشتمین کارگاه نقد عالمانه منبر
یکصدو هفتاد و هشتمین کارگاه نقد عالمانه منبر، پنجشنبه 19 شهریورماه، با کارشناسی حجت‌الاسلام والمسلمین مروی، در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش رسالات، یکصدو هفتاد و هشتمین جلسه از سری کارگاه‌های نقد عالمانه‌ی منبر، پنجشنبه‌ی این هفته با سخنرانی حجت‌الاسلام سید علی‌اکبر حسینی و با کارشناسی حجت‌الاسلام والمسلمین مروی و با حضور جمعی از طلّاب حوزه علمیّه خراسان در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار ‌گردید.

پس از سخنرانی حجت‌الاسلام حسینی و نقد سخنرانی وی توسط چند تن از حاضرین، حجت‌الاسلام والمسلمین مروی به ایراد سخن پرداخت. وی بیان داشت: جایگاه منبر آن‌قدر والاست که می‌توان آن را جزء واجبات دانست. همان‌طور که خطبه‌های نماز جمعه، که خود در بین نمازها جایگاه ویژه‌ای دارد، به جای دو رکعت نماز در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی در ادامه به تبیین جایگاه مذهبی، فردی و اجتماعی منبر پرداخت و اظهار داشت: سخنور بودن و توانایی ایراد مطلوب سخن و تفهیم ما فی الضمیر خود به دیگران در بسیاری از شغل‌ها، برای فرد موقعیت ممتازی ایجاد می‌کند.

وی در مورد اهمیت محتوای منبر گفت: عزیزان منبری ما باید از آیات، روایات، حکایات، قصص، ضرب المثل‌ها، اشعار و متون تاریخی و ادبی نهایت استفاده را ببرند و هر کجا که کتابی می‌خوانند، نکات مطلوب را یادداشت و در مورد مقتضی استفاده نمایند.

حجت‌الاسلام والمسلمین مروی، مطالعه‌ی ثانوی و تأثیر آن در مطلوبیت منبر را تشریح نموده و عنوان داشت: هر سخن جایی و هر نکته مقامی دارد. یک سخن درست – اگر در جایش بیان نشود - ممکن است جلسه را خراب کند.لذا باید حداکثر دقت را در مورد چینش مطالب رعایت کرد.

کارشناس این جلسه‌ی نقد عالمانه در ادامه‌ی سخنان خود به اهمیت توجه به مکان و زمان و مخاطب پرداخته و در این رابطه ابراز داشت: اجتماع و سطح فکر و بینش بشری با چهل سال قبل قابل مقایسه نیست. باید حساسیت‌های افراد و گروه‌ها را مورد توجه قرار داد و طوری سخن گفت که تا حد امکان تمامی مستمعین بهره‌ای از منبر برده باشند.

 یکصد و هفتاد و هشتمین کارگاه نقد منبر

 یکصدو هفتاد و هشمین جلسه نقد عالمانه منبر
تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۱۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal