حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۸ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
به همت اداره هنر و رسانه برگزار گردید:
 نمایش فیلم سینمایی «قصه‌های وحشی» همراه با نقد و تحلیل
سی و یکمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، عصر روز یکشنبه 22 شهریورماه سال جاری همراه با نمایش و نقد و تحلیل کارشناسی فیلم سینمایی «قصه های وحشی» در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد، وابسته به اداره کل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با مشارکت فعال طلاب، برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی - تبلیغی رسالات، در این جلسه، پس از نمایش فیلم، محمد رجبی، کارشناس مدعو جلسه ،به معرفی مختصر این فیلم پرداخت و اظهارداشت: فیلم «قصه‌های وحشی» یکی از فیلم‌های مهم تولیدشده در سال 2014 است که با استقبال مناسب وقابل توجهی هم روبرو شده است ضمن اینکه نامزد دریافت چند جایزه از جمله جایزه اسکار در بخش فیلم‌های غیر انگلیسی زبان بوده است.

وی اضافه کرد: تعداد فیلم‌هایی که به صورت چند اپیزود - مکان و زمان و کاراکترها عوض می‌شوند، ولی موضوع اصلی عوض نمی‌شود - در سینمای جهان تولید شده‌اند را انگشت‌شمار دانست و بیان داشت: این نوع و سبک فیلم‌ها در واقع از چند فیلم کوتاه تشکیل شده که البته به لحاظ محتوایی یکسان می‌باشند.

رجبی در ادامه محتوای کلی شش اپیزود این فیلم را بروز و ظهور خوی حیوانی انسان‌ها در برخورد با مسائل روزمره زندگی عنوان کرد و افزود:همه‌ی اپیزودها هم‌پای هم نیستند اما از حیث داستانی و سینمایی در سطوح مختلفی با محتوای یکسانی، قرار دارند.

وی با اشاره به نمایش محسوس مفهوم قدرت‌طلبی در فیلم‌های دهه‌ی 70 سینمای جهان گفت: در قسمت‌های مختلف این فیلم، قهرمان معرفی شده و تنشی که قهرمان با آن مواجه است، موجب همزادپنداری ما با او می‌شود، اما وقتی خوی غیر انسانی قهرمان داستان نیز بروز می‌کند، تنش و سردرگمی جدیدی برای مخاطب ایجاد می‌نماید.

 این کارشناس حوزه سینما و نقد فیلم در پایان اظهار داشت: فیلم کوتاه مانند رباعی در شعر است که در مصرع اول تا سوم تمهیداتی در نظر گرفته می‌شود تا ضربه‌ی نهایی در مصرع آخر زده شود و ما ضربه‌ی نهایی را در تمامی اپیزودهای این فیلم مشاهده می‌کنیم.

گفتنی ست «قصه‌‌‌های وحشی» یک فیلم در سبک کمدی است که در سال ۲۰۱۴ منتشر شد و از بازیگران آن می‌‌‌توان به ریکاردو دارین اشاره کرد.

در این فیلم، زیفرون در قالب شش داستان، شخصیت‌‌هایی را نشان می‌‌دهد که در مرز بین تمدن و توحّش به‌ سر می‌‌برند. این داستان‌‌ها در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین و حومه‌ی این شهر اتفاق می‌‌افتند و به موضوعاتی مانند خیانت در عشق، سنگینی گذشته، تراژدی‌‌هایی در زندگی روزانه و پرتگاه‌‌های اخلاقی انسان می‌‌پردازند.

این فیلم برای رقابت در بخش فیلم‌‌های غیر انگلیسی ‌زبان جایزه اسکار ۲۰۱۵ معرفی گردیده است.

لازم به ذکر است که این فیلم با بودجه 3/3 میلیون دلار ساخته شده و 23/9 میلیون دلار نیز فروخته است، محصول کشور آرژانتین می‌باشد و تنها نماینده‌ی آمریکای لاتین در جشنواره کن امسال بود.

این اثر تخیلی در آرژانتین فیلم‌برداری شده و پرسوناژهای خود را در برابر حقیقتی غیرقابل پیش‌بینی قرار می‌دهد، حقیقتی که مرز بین تمدن و وحشی‌گری را درمی‌نوردد.

دامیان سیفرون در مورد فیلم‌هایی در این سبک می‌گوید: «من فیلم‌های تخیلی را بسیار دوست دارم. این فیلم تجلیلی است از این نوع فیلم‌ها. فکر می‌کنم همه می‌توانند در سایر آثار من عشق و علاقه‌ام نسبت به فیلم‌های تخیلی را دریابند. من از آن جمله کارگردان‌هایی نیستم که سعی دارند اثری رئالیست داشته باشند.»

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۲۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal