حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۷ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 معرفی کتاب سیمای امام حسین علیه السلام
در این کتاب ابعاد زندگی امام حسین علیه‌السلام از دوران رحم مادر تا هنگام شهادت بررسی شده است و برخوردهای او در هر عصری خاطر نشان شده است و به خِلقتِ نور حسین، اشتراکِ آن با نور رسالت، اخبار شهادت و عکس العمل پیامبرانِ الهی اشاره شده است. در بررسی و بیان ویژگی‌‌های رفتاری ...

نام کتاب: سیمای امام حسین علیهالسلام

مؤلف: علی‌اکبر بابازاده

فوت مؤلف: زنده

زبان: فارسی

نوع: تاریخی

درجه‌ی اعتبار: معتبر

مشخصات نشر: قم، دانش و ادب، 1380ش، 286ص.

موضوع: شخصیت‌نگاری امام حسین علیه‌‌السلام، واقعه‌نگاری وقایع قبل و بعد از حادثه‌ی عاشورا و بررسی شبهات.

توضیح:

هر چند در طول تاریخ صدها اثر نفیس در زندگی و مقتل امام حسین علیه‌السلام به زبان‌‌های گوناگون نگارش یافته است، ولی به نظر مؤلف کتاب، مجموعه‌ی جامع و فشرده و پرمحتوا در این زمینه بسیار محدود و نادر است و بیشتر جنبه‌ی مقتلی و روضه‌‌خوانی دارد. بر این اساس پس از بررسی‌‌های لازم و مطالعه‌ی کتاب‌های فراوان در این مورد، مؤلف دست به نگارش این کتاب زده است.

این کتاب از سه بخشِ تاریخ و زندگی امام حسین علیه‌السلام، فضایل اخلاقی و در مسیر شهادت تشکیل شده است و در آن حدود دویست عنوان و موضوع، موردِ بحثِ فشرده قرار گرفته و سعی شده است مسائل و عناوین لازم، هر چند با زحمت فراوان از چشم ما کنار  نماند و برای علاقه‌‌مندان کتاب جامع و سودمندی باشد که برخی از آن عناوین عبارتند از: تاریخ و زندگی امام حسین علیه‌السلام، فضایل اخلاقی، در مسیر شهادت، بررسی شرایط سیاسی، اهداف نهضت، وقایع تاسوعا و عاشورا، دلایل قتلِ امام حسین علیه‌السلام، اسیران کربلا، واکنش‌‌های مردمی در کوفه و شام، انتقام خون امام حسین علیه‌السلام، زنان و فرزندان امام حسین علیه‌السلام، خاندان عقیل و ویژگی‌‌های ایشان.

در این کتاب ابعاد زندگی امام حسین علیه‌السلام از دوران رحم مادر تا هنگام شهادت بررسی شده است و برخوردهای او در هر عصری خاطر نشان شده است و به خِلقتِ نور حسین، اشتراکِ آن با نور رسالت، اخبار شهادت و عکسالعمل پیامبرانِ الهی اشاره شده است.

در بررسی و بیان ویژگی‌‌های رفتاری و فضائل اخلاقی، به ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی آن امام اشاره نموده و سعی شده است ضمن مراعات اختصار، بحثی از قلم نیفتد.

در این کتاب، تاریخ کربلا و مسیر شهادت روشن گردیده، ولی در بیان کیفیت مقتل و سوگواری‌‌ها، مطالب تکراری را کنار گذاشته و به اصل اهداف توجه شده است.

خلاصه‌ی مطالب:

مهم‌‌ترین مباحث این کتاب به شرح ذیل است: تاریخ و زندگی امام حسین علیه‌السلام، فضایل اخلاقی، در مسیر شهادت، بررسی شرایط سیاسی، اهداف نهضت، وقایع تاسوعا و عاشورا، دلایل قتلِ امام حسین علیه‌السلام، اسیران کربلا، واکنش‌‌های مردمی در کوفه و شام، انتقام خون امام حسین علیه‌السلام، زنان و فرزندان امام حسین علیه‌السلام، خاندان عقیل و ویژگی‌‌های ایشان.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۲۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal