حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۷ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 معرفی کتاب سیمای امام حسین علیه السلام
در این کتاب ابعاد زندگی امام حسین علیه‌السلام از دوران رحم مادر تا هنگام شهادت بررسی شده است و برخوردهای او در هر عصری خاطر نشان شده است و به خِلقتِ نور حسین، اشتراکِ آن با نور رسالت، اخبار شهادت و عکس العمل پیامبرانِ الهی اشاره شده است. در بررسی و بیان ویژگی‌‌های رفتاری ...

نام کتاب: سیمای امام حسین علیهالسلام

مؤلف: علی‌اکبر بابازاده

فوت مؤلف: زنده

زبان: فارسی

نوع: تاریخی

درجه‌ی اعتبار: معتبر

مشخصات نشر: قم، دانش و ادب، 1380ش، 286ص.

موضوع: شخصیت‌نگاری امام حسین علیه‌‌السلام، واقعه‌نگاری وقایع قبل و بعد از حادثه‌ی عاشورا و بررسی شبهات.

توضیح:

هر چند در طول تاریخ صدها اثر نفیس در زندگی و مقتل امام حسین علیه‌السلام به زبان‌‌های گوناگون نگارش یافته است، ولی به نظر مؤلف کتاب، مجموعه‌ی جامع و فشرده و پرمحتوا در این زمینه بسیار محدود و نادر است و بیشتر جنبه‌ی مقتلی و روضه‌‌خوانی دارد. بر این اساس پس از بررسی‌‌های لازم و مطالعه‌ی کتاب‌های فراوان در این مورد، مؤلف دست به نگارش این کتاب زده است.

این کتاب از سه بخشِ تاریخ و زندگی امام حسین علیه‌السلام، فضایل اخلاقی و در مسیر شهادت تشکیل شده است و در آن حدود دویست عنوان و موضوع، موردِ بحثِ فشرده قرار گرفته و سعی شده است مسائل و عناوین لازم، هر چند با زحمت فراوان از چشم ما کنار  نماند و برای علاقه‌‌مندان کتاب جامع و سودمندی باشد که برخی از آن عناوین عبارتند از: تاریخ و زندگی امام حسین علیه‌السلام، فضایل اخلاقی، در مسیر شهادت، بررسی شرایط سیاسی، اهداف نهضت، وقایع تاسوعا و عاشورا، دلایل قتلِ امام حسین علیه‌السلام، اسیران کربلا، واکنش‌‌های مردمی در کوفه و شام، انتقام خون امام حسین علیه‌السلام، زنان و فرزندان امام حسین علیه‌السلام، خاندان عقیل و ویژگی‌‌های ایشان.

در این کتاب ابعاد زندگی امام حسین علیه‌السلام از دوران رحم مادر تا هنگام شهادت بررسی شده است و برخوردهای او در هر عصری خاطر نشان شده است و به خِلقتِ نور حسین، اشتراکِ آن با نور رسالت، اخبار شهادت و عکسالعمل پیامبرانِ الهی اشاره شده است.

در بررسی و بیان ویژگی‌‌های رفتاری و فضائل اخلاقی، به ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و نظامی آن امام اشاره نموده و سعی شده است ضمن مراعات اختصار، بحثی از قلم نیفتد.

در این کتاب، تاریخ کربلا و مسیر شهادت روشن گردیده، ولی در بیان کیفیت مقتل و سوگواری‌‌ها، مطالب تکراری را کنار گذاشته و به اصل اهداف توجه شده است.

خلاصه‌ی مطالب:

مهم‌‌ترین مباحث این کتاب به شرح ذیل است: تاریخ و زندگی امام حسین علیه‌السلام، فضایل اخلاقی، در مسیر شهادت، بررسی شرایط سیاسی، اهداف نهضت، وقایع تاسوعا و عاشورا، دلایل قتلِ امام حسین علیه‌السلام، اسیران کربلا، واکنش‌‌های مردمی در کوفه و شام، انتقام خون امام حسین علیه‌السلام، زنان و فرزندان امام حسین علیه‌السلام، خاندان عقیل و ویژگی‌‌های ایشان.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۲۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal