حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۲۵ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه خبر داد:
 نمایش فیلم سینمایی «نمایش ترومن» به همراه نقد و تحلیل
سی و دومین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 16 یکشنبه 29 شهریورماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «نمایش ترومن» در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، محمد رجبی، کارشناس این جلسه اظهار داشت: بنا بر تصمیمی که آقای یوسف‌زاده، دبیر انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی گرفتند، قرار است چند جلسه روی استفاده‌ی سینمای هالیوود از ساختار کلاسیک و سه پرده‌ای صحبت کنیم و این فیلم روی همین نکته انتخاب شده است.

وی افزود: «پیتر ویر» یک کارگردان استرالیایی است که فیلم‌هایی چون «شاهد» و «انجمن شاعران مرده» را در کارنامه دارد، اما قطعاً مهم‌ترین فیلم او، «نمایش ترومن» است که شاید بتوان آن را جزو یکی از مهم‌ترین فیلم‌های سینمای هالیوود به حساب آورد.

رجبی فیلم را به لحاظ مضمونی از دو جنبه مورد بررسی قرار داد؛ وی انتقاد فیلم به نظام هالیوود و سیستم رسانه‌ای آمریکا و نیز تشبیه رابطه‌ی میان «ترومن» و «کریستف» به ارتباط انسان با خدا را دو وجه بررسی مضمونی فیلم عنوان نمود.

کارشناس انجمن سینمایی طلاب خراسان بیان داشت: علی‌رغم وجود ژانرهای مختلف، 90 درصد فیلم‌های هالیوودی بر اساس همین ساختار سه‌پرده‌ای و به عبارتی کلاسیک ساخته می‌شوند.

وی در مورد شکل گرفتن یک درام گفت: درام طبق یک تعریف ساده یعنی معرفی یک زندگی معمولی و رخ دادن یک اتفاق یا بروز یک چالش در آن و پیامدهای بعدی آن اتفاق.

رجبی در پایان گره‌افکنی - بیان پرسشی که در ادامه‌ی فیلم به پاسخش می‌رسیم - را یکی از نقاط قوت قابل توجه فیلم عنوان و چند مورد از گره‌افکنی‌های فیلم را معرفی نمود؛ ترس ترومن از دریا، جدا کردن قسمت‌هایی از عکس‌های مجلات توسط ترومن و...

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۳۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal