حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ دوشنبه ۱۸ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در هجدهمین جلسه انجمن ادبیات داستانی مطرح شد:
 ضرورت استفاده از نمادهای جدید در داستان‌نویسی
هجدهمین جلسه انجمن ادبیات داستانی طلاب خراسان رضوی سه شنبه 31 شهریورماه سال جاری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌پور، کارشناس مدعو جلسه و تعدادی از اعضای انجمن، در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در این جلسه که با حضور 10 تن از اعضای این انجمن برگزار گردید، بر ضرورت استفاده از نماد، علی‌الخصوص نمادهای جدید و غیرکلیشه‌ای تأکید شد.

حجت‌الاسلام جوادی اظهار داشت: به نظر من روحانیون و طلاب ما تخیل بسیار قوی‌ای دارند و هم‌نشینی با ادبیات کهن فارسی و علوم اسلامی نیز، در صورت ورود ایشان به عرصه‌ی ادبیات داستانی می‌تواند از آن‌ها داستان‌نویس‌های موفقی بسازد.

وی افزود: استفاده از نمادهای جدید در داستان‌‌نویسی می‌تواند به ارتقا داستان کمک کند، اما این نباید باعث ضربه زدن به سایر شاخصه‌های موفقیت داستان شود.

کریمی، از حاضران در جلسه نیز در مورد داستان حجت‌الاسلام والمسلمین عظیمی گفت: جایز نیست که داستان‌های کودک و نوجوان طویل و خسته‌کننده باشد. شعرای ما در یک یا چند بیت یک داستان می‌گفتند؛ «آن یکی خر داشت پالانش نبود، یافت پالان، گرگ خر را در ربود».

آل حسن، از اعضای فعال انجمن، ضمن ستودن قریحه‌ی داستان‌نویسی حجت‌الاسلام والمسلمین عظیمی گفت: استفاده از دیالوگ برای پرورش داستان خوب است اما تکیه کردن روی آن نباید ما را از توصیف فضا و حالات شخصیت‌های داستان باز دارد.

گفتنی‌ست کارگاه‌های قصه‌نویسیِ ویژه‌ی طلاب، با همکاری انجمن ادبیات داستانی طلاب خراسان رضوی و اداره آموزش‌های کاربردی تبلیغ، از شنبه 4 مهرماه آغاز می‌شود. در این کارگاه‌ها حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌پور در حوزه‌ی آشنایی با ادبیات فارسی و شرایط و لوازم نویسندگی و آقای عنابستانی در موضوعات فن نویسندگی و روش تحقیق، مطالعات ادبی و شعر، داستان و قصه و طنز به ارائه مطلب خواهند پرداخت.

تاريخ: ۱۳۹۴/۶/۳۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal