حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 معرفی کتاب تصویر امامان شیعه در دایرة‌المعارف اسلام
دائرة‌المعارف اسلام، چاپ لیدن هلند، یکی از معروف‌‌ترین دائرة‌المعارف‌‌های انگلیسی زبان در زمینه اسلام است که در مدخل‌‌های متعددی عقائد و آموزه‌‌های شیعی، از جمله آموزه امامت و امامان شیعه، را مورد بررسی قرار داده، ولی متأسفانه در ارائه تصویری جامع و مستند از آن موفق نبوده است. نقد و ...

نام کتاب: تصویر امامان شیعه در دایرة‌المعارف اسلام (ترجمه و نقد)

مؤلف: زیر نظر محمود تقی‌‌زاده داوری.

مشخصات نشر: قم، انتشارات شیعه‌‌شناسی، ۱۳۸۵،۴۸۷ ص.

امامت، بی‌‌تردید از مهم‌‌ترین و اساسی‌‌ترین آموزه‌‌های مذهب تشیع است. در واقع می‌‌توان ادعا کرد که یکی از برجسته‌‌ترین نقاط تمایز تشیع از دیگر مذاهب اسلامی همین آموزه امامت است. بنابراین برای هر مسلمان شیعی شناخت این آموزه اساسی یکی از ضروریات به شمار می‌‌آید.

دائرة‌المعارف اسلام، چاپ لیدن هلند، یکی از معروف‌‌ترین دائرة‌المعارف‌‌های انگلیسی زبان در زمینه اسلام است که در مدخل‌‌های متعددی عقائد و آموزه‌‌های شیعی، از جمله آموزه امامت و امامان شیعه، را مورد بررسی قرار داده، ولی متأسفانه در ارائه تصویری جامع و مستند از آن موفق نبوده است. نقد و بررسی دایرة‌المعارف اسلام چاپ هلند، به دست گروهی از مستشرقان مشهور و نامدار تألیف شده است. این دایرة‌المعارف، هرچند اطلاعات گسترده و ارزشمندی درباره فرهنگ اسلامی و مشاهیر مسلمانان به دست می‌‌دهد، خطاهای بسیار و لغزش‌های نظرگیری دارد. از این ‌روی، مؤسسه شیعه‌‌شناسی در صدد برآمد تا در گام نخست کاستی‌‌ها و نقایص این نوشته‌‌ها را مشخص و سپس آن‌ها را نقادی و تصحیح کند. بدین منظور ابتدا مدخل‌های مرتبط با شیعه و آموزه‌‌های شیعی از این دائرة‌المعارف استخراج و ترجمه شد و سپس در بوته نقد و بررسی نهاده آمد.

تهیه و تنظیم: سایت رسالات

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal