حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
اداره هنر و رسانه برگزار نمود:
 نمایش فیلم سینمایی «اشک سرما» به همراه نقد و تحلیل
سی و سومین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 15 یکشنبه 5 مهرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «اشک سرما» در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، محمد رجبی، کارشناس دعوت شده به این جلسه در مورد این فیلم اظهار داشت: فیلم «اشک سرما» از معدود فیلم‌های جنگی دهه 80 است.

وی افزود: آن‌چه که «اشک سرما» را در مقایسه با سایر فیلم‌های جنگی متمایز و ویژه می‌کند، فضای ضد جنگ فیلم و تلفیق فضای جنگی و عاشقانه است.

رجبی در ادامه به تشریح وضعیت سینمای ایران پس از جنگ تحمیلی 8 ساله عراق بر علیه ایران و هم‌چنین فضای سینمای دفاع مقدس در دهه 70 پرداخت و ادامه داد: در این دوران سینماگران برتر کشور و ستاره‌های سینمای ایران در چنین فیلم‌هایی نقش‌آفرینی کردند و پس از آن، سینمای دفاع مقدس به سمت فضاهای شهری و مشکلات بازماندگان جنگ کشیده شد.

وی روایت متفاوت فیلم از جنگ و هم‌چنین تلفیق فضای سرد کردستان با یک رابطه‌ی عاشقانه را ستود و مشخص نبودن زمان وقوع حوادث فیلم و پرداختن بیش از حد به شخصیت دوم فیلم و دغدغه‌های او – به جای پیگیری نقش اول و درگیری‌های ذهنی او – را از جمله نقاط ضعف فیلم معرفی نمود.

رجبی اظهار داشت: علی‌رغم ایده‌ی بسیار خوبی که فیلم دارد، به دلیل عدم تعریف فراز و فرودهای داستانی و شخصیتی برای شخصیت اول فیلم، مخاطب بیشتر با نقش دوم فیلم همزادپنداری می‌کند و لذا فیلم در حد متوسطی ارزیابی شده است.

وی در پایان مشخص نبودن نقطه‌ی اوج مشخص دراماتیک برای داستان، دیالوگ‌نویسی نازل فیلم و قابل لمس نبودن دغدغه‌های نقش اول فیلم را از دیگر نقاط ضعف فیلم برشمرد.

گفتنی‌ست فیلم «اشک سرما» داستان سربازی را روایت می‌کند که برای پاک سازی منطقه‌‌ای که توسط نیروهای کومله مین گذاری شده، به یک روستای مرزی در کردستان اعزام می‌‌شود و به دلیل موفقیتی که در این مأموریت پیدا می‌‌کند نیروهای کومله دختری به نام روناک را مأمور می‌‌کنند تا او را بکشد. یک بوران ناگهانی در کوهستان موجب می‌‌شود که این سرباز در موقعیتی قرار گیرد که جان این دختر روستایی که در بوران گم شده است را نجات دهد و این دو برای نجات خود و فرار از سرما به غاری پناه می‌‌برند و....

این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر مرد، از جشنواره فیلم‌‌های آسیایی دهلی نو در سال ۱۳۸۴ و برنده تندیس زرین هشتمین جشن خانه سینما بوده است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal