حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در بازدید از شرکت تولیدات پویانمایی بنیاد فیلم توس مطرح شد:
 ایجاد انگیزه و تأمین محتوا برای سرمایه‌گذاری تولیدات فاخر سینمایی بر عهده مبلغان دینی است
مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در دفتر شرکت بنیاد فیلم حضور یافته و با کارشناسان این شرکت در مورد مباحث مختلفی به بحث و گفتگو پرداخت.

در این جلسه ضمن اکران تریلرهای تولیدات پویانمایی این مؤسسه که به طور عمده در ژانر رئال مذهبی نوشته و اجرا شده بود، پیرامون مباحث فنی تولید و تهیه‌کنندگی آثار پویانمایی، بحث و گفتگو شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، خانه‌‌ای به ظاهر مسکونی در منطقه هاشمیه که پاتوق جمعی فرهیخته از هنرمندان متعهد است، سه‌شنبه، 7 مهرماه سال جاری میزبان مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی بود.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد در این جلسه یگانه راهبرد تأمین و توسعه فعالیت‌های هنری در عرصه پویانمایی را در شرایط فعلی، جلب مشارکت بخش خصوصی دانسته و خاطرنشان کرد: ظرفیت مبلغان برای نشر و بهره‌برداری از آثار فاخر پویانمایی با محتوا و درونمایه دینی قابلیت فعال سازی دارد.

وی افزود: اداره کل فرهنگی تبلیغی سابق با در اختیار داشتن ردیف‌های بودجه تولید آثار رسانه‌ای، اقدامات قابلی در گرایش به پویانمایی داشته است، به نحوی که می‌توان از تشکیل اولین گروه تولید انیمیشن تحت مدیریت و راهبری یک مبلغ و طلبه علوم دینی به عنوان یکی از این اقدامات یاد کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد اظهار داشت: در سیاست‌گذاری‌های کلان دفتر تبلیغات اسلامی، جایگاه و نقش دفتر، اختصاص به حمایت راهبردی و محتوایی پیدا کرده است.

خانم چوپانزاده به عنوان تهیه کننده این اثر، با اشاره به این‌که در تولیدات هنری و نمایشی مؤسسه همواره عنایت حضرات معصومین علیهم‌السلام به وضوح قابل درک است، از زحمات آقای حامد کاتبی و خانم فاطمه کاتبی در فرآیند تألیف، داستان‌نویسی، نمایشنامه و تولید پویانمایی قدردانی نمود.

وی در خلال صحبت‌های خود عنوان داشت: امید است این فعالیت‌های هنری که دارای محتوای تبلیغی و دینی است، با اختصاص موقوفات و منابع از جانب مراجع ذیربط، در اختیار نهادهای تبلیغی قرار گیرد و بیش از پیش مورد حمایت قرار گرفته و توسعه داده شوند.

گفتنی‌ست در این جلسه با نمایش تریلر اثر پویانمایی «در مسیر باران» که داستان یکی از اصحاب اهل بیت علیهم‌السلام به نام «ریان» در دوران قحطی را روایت می‌‌کند، به این نکته اشاره شد که هر چند کارفرمای این اثر مؤسسه آفرینش‌های هنری آستان قدس رضوی می‌باشد، اما میزان سرمایه‌ای که از جانب این مؤسسه در اختیار پیمانکار قرار گرفته است، کمتر از پنجاه درصد هزینه تمام شده می‌باشد، به گونه‌ای که تولید موسیقی متن اثر یاد شده همواره با کسر بودجه مواجه است.

لازم به ذکر است که شرکت بنیاد فیلم توس به عنوان پیشگام اجرای تکنیک موشن کپچر در تولید آثار پویانمایی در سطح ملی شناخته شده می‌باشد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal