حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۲۰ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در جلسه آموزشی احکام معاملات مطرح شد:
 تأکید بر مطالعه و بحث روی جنبه‌ی فقهی معاملات روز
جلسه علمی-آموزشی بررسی احکام و فتاوای مراجع تقلید، پیرامون معاملات و بانکداری بدون ربا، 8 و 9 مهرماه سال جاری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، اداره آموزش‌های کاربردی تبلیغ اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ضمن در سال تحصیلی جدید برای توانمندسازی و ارتقای سطح علمی مبلغان، کارگاه‌های آموزشی مختلفی را برگزار می‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبادی، مدرس این جلسه با اشاره به جنبه‌ی تئوری فقه تدریس شده در حوزه عنوان داشت: باید در مورد معاملات روز مطالعه و بحث شود چراکه احکام معاملات امضائی بوده و هر معامله‌ای اگر از چارچوب ممنوعیت ضرر، ربا و اکل مال به باطل خارج نباشد، حکم به صحت می‌شود.

وی با اشاره به ورود بانکداری به کشورهای اسلامی و ضرورت آشنایی مبلغان با احکام معاملات و بانکداری در جوامع امروزی اظهار داشت: قریب 95 درصد مراجع ما اصل بانکداری بدون ربا را قبول دارند و درصد باقیمانده نیز اختلافات اندکی در این زمینه دارند که طلبه ما به راحتی می‌تواند آن‌ها را فرا گرفته و به مردم انتقال دهد.

گفتنی‌ست طلاب علاقمند برای دریافت اطلاعات کامل‌‌تر در مورد دوره‌های آموزشی این اداره می‌توانند به اداره آموزش‌های کاربردی تبلیغ واقع در طبقه‌‌ی سوم دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و سایت resalaat.ir مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 332233350 داخلی 8529 تماس حاصل نمایند.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal