حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در جلسه هماهنگی اعزام مبلغ به دانشگاه فردوسی صورت گرفت:
 تبیین فهرست مطالبات رهبر معظم انقلاب در مورد رسالت روحانیون در دانشگاه ها
چهارشنبه 8 مهرماه سال جاری جلسه‌‌ای با حضور نماینده دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد، به منظور هماهنگی و هم‌فکری در رصد وضعیت دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد از منظر تبلیغی، در محل دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در این جلسه تقوایی، کارشناس طرح و برنامه اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به اهمیت به روز بودن در تبلیغ دانشگاهی از حیث مضمون و محتوای تبلیغی، ضمن بررسی وضعیت مبلغان اعزامی به دانشگاه‌ها بر افزایش تعاملات بین دانشگاه و اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام طلابیگی، نماینده دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی مشهد نیز در این جلسه ضمن ارائه گزارشی اجمالی از حضور یک هفته‌ای ائمه جماعات در نمازخانه‌ها و مساجد این دانشگاه و نیز برگزاری جلسات معارفه مبلغان طی روزهای گذشته اظهار داشت: تدبیر و برنامه‌ریزی برای دوره‌های آموزش کاربردی مبلغان حاضر در دانشگاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با تکیه بر هوشمندی جریانات دانشگاهی و حساسیت کنونی وضعیت سیاسی و اعتقادی در دانشگاه، پیرو آغاز به فعالیت انجمن اسلامی دانشجویان نواندیش و تشکل‌های دانشجویی نوظهور دیگر، اهمیت تدبیر و برنامه ریزی دوره های آموزش کاربردی مبلغان دانشگاه را به عنوان مطالبه جدی دفتر نمایندگی مقام معظم رهبری از دانشگاه مطرح نمود.

در این جلسه نمونه پیشنهادات نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه فردوسی همراه با شیوه نامه رصد وضعیت تبلیغ دینی در دانشگاه به صورت دو سند جداگانه ارائه گردید تا پس از اعلام نظر اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، به عنوان دستور همکاری مقرر گردد.

تقوایی در انتهای این جلسه ضمن ارزیابی تعامل آغاز شده، طرح شناسایی طلاب و روحانیون شاغل در دانشگاه تحت عناوین استاد یا دانشجو را به عنوان راهکاری در جهت افزایش بهره‌وری از فرصت تبلیغی دانشگاه پیشنهاد کرده و اجرای طرح را از نهاد مطالبه نمود.

گفتنی‌ست در انتهای این جلسه مقرر گردید زمان ثابتی به عنوان جلسات هماهنگی در بازه‌های زمانی هفتگی تعیین شود تا بتوان با بهره گیری از تضارب آرا و تجربیات طرفین، فرصت نه ماهه تحصیلی حضور دانشجویان در دانشگاه را با رویکرد تبلیغی به نحو هر چه منظم‌تر از حیث محتوا تبلیغی به روزرسانی نمود. 

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal