حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ جمعه ۱۷ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در نهمین جلسه انجمن عکاسی طلاب خراسان تبیین شد:
 ویژگی‌ها و ملزومات عکاسی در سفر
نهمین جلسه انجمن عکاسی طلاب خراسان رضوی صبح 5شنبه 10 مهرماه سال جاری با حضور محمد ادیبی، عضو انجمن عکاسی خراسان رضوی در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، نهمین جلسه از سری جلسات انجمن عکاسی طلاب خراسان رضوی با حضور محمد ادیبی، مدرس عکاسی و عضو انجمن عکاسی خراسان رضوی و با موضوع «عکاسی در سفر» در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

محمد ادیبی «عکاسی در سفر» را یکی از شاخه‌های مهم عکاسی عنوان کرده و اظهار داشت: اهمیت عکاسی در سفر به قدری است که شرکت معتبری مثل سونی هر ساله یک جشنواره عکاسی با این موضوع برگزار می‌کند.

وی افزود: نگاه غربی‌ها به سفر با نگاه مردم ایران تفاوت‌هایی دارد. آن‌ها نگاه توریستی به سفر دارند اما سفر در فرهنگ ایرانی-اسلامی علاوه بر جنبه‌ی تفریحی، نگاهی تحولی و سیر و سلوکی هم دارد.

ادیبی برنامه‌ریزی برای سفر، جستجوی اطلاعات در مورد مکان‌های مورد نظر، توجه به شرایط جوی، توجه به عکس‌هایی که سایر عکاسان در گذشته از محل مورد نظر گرفته‌اند و انتخاب وسیله‌ی سفر مناسب را به عنوان برخی از موارد قابل توجه در «عکاسی در سفر» برشمرد و عنوان داشت: حتماً قبل از این‌که برای عکس گرفتن از یک سوژه خاص به محل مورد نظر بروید، عکس‌های قبلی آن محل را ببینید تا علاوه بر آشنایی با آن محیط، عکس‌های کلیشه‌ای و تکراری نگیرید.

عضو انجمن عکاسی خراسان رضوی، توجه دقیق روی خرده فرهنگ‌ها و معماری محل را مورد تأکید قرار داد و افزود: بخشی از هنر، مخاطب است و باید به درک و برداشت مخاطبین از یک اثر هنری توجه داشت.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۱۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal