حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 معرفی کتاب نورالعین فی المشی الی زیارة قبر الحسین علیه‌السلام
پاره‌‌‌ای از روایات کتاب درباره‌ی پاداش زیارت امام حسین علیه‌السلام و تشویق به آن است. پاره‌‌ای دیگر درباره‌ی آداب زیارت و برخی دیگر بیان کننده برابری آن با ده‌‌ها و صد‌ها و هزار‌ها حج و عمره است. برخی دیگر از روایات درباره تأکید استحباب زیارت در اوقات ویژه (شب و روز...

نام کتاب: نورالعین فی المشی الی زیارة قبر الحسین علیه‌السلام

مؤلف: محمّدحسن بن محمدحسین بن جواد اصطهباناتی

فوت مؤلف: معاصر

زبان: عربی

نوع: روایی

درجه‌ی اعتبار: نیمه‌‌معتبر

مشخصات نشر: چاپ اوّل: بیروت، دارالمیزان، 1416ق، 558 ص، وزیری.

توضیح:

کتاب یاد شده مشتمل است بر روایات ائمه‌ی معصومین علیهم‌السلام درباره‌ی زیارت قبر امام حسین علیه‌السلام و جامع‌‌ترین و کامل‌‌ترین کتاب در این موضوع است. روایات کتاب همراه سند آمده و به صورت موضوعی تبویب شده است. تعداد باب‌‌های کتاب دویست و شصت و پنج عدد است و هر باب شامل یک یا چند روایت. اغلب روایات از کتاب کامل الزیّارات، بحارالانوار، وسائل الشیّعة، مستدرک الوسائل و جامع احادیث الشیّعة گرفته شده است. نویسنده هیچ توضیحی درباره چگونگی کار خود نداده و مقدّمه‌ی او به ده سطر نمی‌رسد.

پاره‌‌‌ای از روایات کتاب درباره‌ی پاداش زیارت امام حسین علیه‌السلام و تشویق به آن است. پاره‌‌ای دیگر درباره‌ی آداب زیارت و برخی دیگر بیان کننده برابری آن با ده‌‌ها و صد‌ها و هزار‌ها حج و عمره است. برخی دیگر از روایات درباره تأکید استحباب زیارت در اوقات ویژه (شب و روز عاشورا، ماه رمضان و …) است و سرانجام بعضی دیگر از روایات درباره برکات تربت قبر آن حضرت است.

دانستنی است که عنوان باب دوم کتاب عبارت است از: «إنّ زیارة الحسین علیه‌السلام فرض و عهد لازم علی کلّ مؤمن و مؤمنة». در این باب و نیز در چند باب دیگر، چند روایت آمده که در آن به وجوب زیارت امام حسین علیه‌السلام تصریح شده است. کتاب حاضر نخست در تهران به اهتمام مکتبة الصّدوق در سال 1406 ق منتشر شده بود.

خلاصه‌‌ی مطالب:

کتاب یاد شده مشتمل است بر روایات ائمه‌ی معصومین علیهم‌السلام درباره زیارت قبر امام حسین علیه‌السلام و جامع‌‌ترین و کامل‌‌ترین کتاب در این موضوع است. روایات کتاب همراه سند آمده و به صورت موضوعی تبویب شده است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۱۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal