حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۲ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
به همت اداره هنر و رسانه برگزار گردید:
 نمایش فیلم «12 مرد خشن» همراه با نقد و تحلیل
سی و پنجمین جلسه‌ی انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، ساعت 15 یکشنبه 19 مهرماه سال جاری با نمایش و نقد فیلم سینمایی «12 مرد خشن» در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در ادامه‌‌ی سلسله جلسات انجمن سینمایی طلاب خراسان رضوی، این هفته فیلم سینمایی «12 مرد خشن» به کارگردانی «سیدنی لومت» در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد نمایش داده شد و مورد نقد اعضای حاضر در جلسه قرار گرفت.

محمد رجبی، کارشناس مدعو جلسه در مورد این فیلم بیان داشت: فیلم محصول سال 1957 بوده و بر اساس یک نمایشنامه تلویزیونی ساخته شده است.

وی افزود: فیلم آن‌قدر ساختار منسجم و درستی دارد که بارها مورد تقلید قرار گرفته است و در چند نسخه‌ نیز بازسازی شده است.

رجبی در مورد «سیدنی لومت» اظهار داشت: او جزء نسل دوم کارگردانان سینمای کلاسیک آمریکا و رشد یافته در فضای تلویزیون آمریکا است و «12 مرد خشن» اولین کار سیدنی لومت در سینما می‌باشد.

این منتقد سینما با اشاره به بحث ویژه‌ای که در مورد این فیلم و فیلم‌هایی نظیر «کشتن مرغ مقلد» و «ماجرای نیمروز» وجود دارد اظهار داشت: وجود قهرمان تنهایی که با مشکلات یا دشمنانی مواجه است و باید با آن‌ها مقابله کند، امری معمول در تمامی ژانرهای سینمایی آمریکا بوده -و شاید ناشی از ساختارهای حکومتی و نظام اجتماعی آمریکا باشد- که در سینمای مدرن به سمت چندقهرمانی رفته است.

وی در ادامه به مقایسه قهرمان داستان با حضرت مسیح علیه‌السلام پرداخت و عنوان داشت: شخصیت هنری فوندا به عنوان مسیح باید سایر شخصیت‌ها را –که تشبیه به حواریون عیسی مسیح می‌شوند- در اثبات بی‌گناهی پسری که متهم به قتل است اغنا کند.

رجبی با اشاره به قسمتی از فیلم «چهارشنبه سوری» گفت: گرمای هوایی که در فیلم و بیرون از اتاق جلسه وجود دارد نشان‌دهنده‌ی تنش فوق‌العاده‌ای است که درون اتاق اتفاق افتاده و آن را بیرونی می‌کند.

وی با اشاره به تمهید تکنیکی‌ای که در تصویربرداری فیلم بکار رفته است بیان داشت: هر چه از زمان فیلم می‌گذرد، نماهای بسته‌تری از شخصیت‌ها نمایش داده می‌شود و این مسئله احتمالاً 2 دلیل دارد؛ همدردی و تحت فشار قرار گرفتن کاراکترها در یک لحظه خاص تصمیم‌گیری.

رجبی ضمن ستودن شخصیت‌پردازی فیلم گفت: با این‌که ما با 12 نفر روبرو هستیم اما هر کدام از آن‌ها شخصیت ویژه‌ی خودشان را دارند و آن‌قدر تمهیدات ظریف و هوشمندانه‌ای در فیلم بکار رفته است که می‌توانیم با شروع یکسوم دوم فیلم، هر کدام از شخصیت‌ها را کاملاً بشناسیم.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۲۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal