حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ سه شنبه ۱۲ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در چهاردهمین جلسه دانش‌افزایی پاسخگویان ایپرسش تبیین شد:
 14 زمینه‌ی بروز خیانت عاطفی
چهاردهمین جلسه دانش‌‌‌افزایی تخصصی علمی - مهارتی کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، ویژه کارشناسان بخش پاسخگوی مشاوره دینی سه شنبه 21 مهرماه سال جاری با حضور سید محمد علی واعظ موسوی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در این جلسه سید محمد علی واعظ موسوی، مدیر بخش ایپرسش مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی شعبه خراسان رضوی به بحث و بررسی پیرامون علل خیانت عاطفی و 14 زمینه‌ی بروز آن در خانواده‌ها از جمله روابط قبل از ازدواج، رشد در خانواده نامطلوب، غیرت بیجا و محدودیت‌های شدید، رسانه‌ها و فضای مجازی، صمیمیت با همکاران در محل کار و... پرداخت.

در ادامه و به مناسبت ایام محرم‌الحرام، واعظ موسوی مصادیق نگرانی در کربلا و روش‌های مقابله با آن را برای حاضرین در جلسه تبیین و بر ضرورت بیان درس‌های اخلاقی کربلا تأکید نمود.

وی کمی جمعیت و یاران، زیادی دشمنان، دور بودن از شهر خود، نبود امکانات و... را از مصادیق نگرانی در واقعه‌ی عاشورا عنوان نموده و در مورد راه‌‌های برطرف کردن این نگرانی‌ها اظهار داشت: خاندان اهل بیت علیهم‌السلام و یاران ایشان با پیروی از امام و رهبر معصوم، داشتن هدف، حمایت از یکدیگر، بینش صحیح دینی، معادباوری و حل نمودن مسئله مرگ برای خود بر نگرانی‌های موجود در آن زمان غلبه کردند.

مدیر بخش ایپرسش مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی شعبه خراسان رضوی در توضیح حل شدن مسئله مرگ و بینش صحیح دینی سپاه امام حسین علیه‌السلام بیان نمود: برای یاران امام حسین علیه‌السلام حق بودن و طرفداری از حق مهم بود، لذا وقتی فرزند رشید و برومند ایشان از پدر شنید که فرمودند «این کاروان می‌رود و مرگ به استقبال او می‌آید»، هیچ نگرانی‌ای بابت کشته شدن و چگونگی و مکان و زمان آن ندارد و می‌پرسد که «آیا ما بر حق هستیم یا خیر؟».

گفتنی است برای ارتباط با پاسخگویان این مرکز می‌توان از طریق شماره تلفن 38414199 یا شماره 09640 و هم‌چنین از طریق سایت eporsesh.com اقدام و یا سؤال مورد نظر را به شماره پیامکی 30007461 ارسال نمود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۲۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal