حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ جمعه ۳۱ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در اولین جلسه شورای راهبردی هنر مطرح شد:
 لزوم بهره‌گیری از رهنمودهای مقام معظم رهبری در تدوین چشم‌انداز انجمن‌های هنری طلاب
اولین جلسه شورای راهبردی هنر با حضور حجج اسلام عیسی‌نژاد، جوادی، عدالتی، میرزائی‌نیا، یوسف پور و آقایان تقوایی و غفوریان در دفتر مدیرکل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

یکشنبه 19 مهرماه سال جاری دفتر مدیرکل فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان میزبان دبیران انجمنهای هنری اداره هنر و رسانه بود. این جلسه که تاکنون به صورت غیر منسجم در اداره کل فرهنگی و تبلیغی سابقه برگزاری داشت برای اولین بار به صورت رسمی و با عنوانی مستقل برگزار شده و بنا دارد در ادامه فعالیت خود طرح‌های کلان اداره هنر و رسانه را از موضع انجمنهای هنری طلاب مورد بررسی قرار دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، شورای راهبردی هنر اداره کل فرهنگی تبلیغی در ابتدای فعالیت خود با حضور دبیران انجمن‌ها ضمن بررسی مشکلات مبتلا به انجمن‌های هنری طلاب در تعامل با ساختار تشکیلاتی دفتر تبلیغات و محدودیت‌های بروکراسی اداری بر نیاز به تدوین چشم انداز بلند مدت برای هر انجمن تأکید ورزید.

در این جلسه صادق غفوریان دبیر انجمن عکس با پیشنهاد تدوین و برنامه‌ریزی «بسته‌های آمبولانسی» جهت بهبود وضعیت انجمن‌های هنری تأکید کرد که ساختار اداری در موضوع هنر باید چنان منعطف باشد که در صورت لزوم حتی منجر به تعدیل یک انجمن و گرایش هنری از فهرست انجمن‌های هنری طلاب شود.

حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب نیز با اشاره به اشراف و مهارت مقام معظم رهبری در موضوع هنر و این‌که شخصیت ایشان دارای جنبه هنری و حوزوی توامان است، بهره گیری از رهنمودهای ایشان در برنامه ریزی کلان و تدوین چشم‌انداز انجمن‌های هنری طلاب را مورد تأکیر قرار داد.

در ادامه حجت‌الاسلام میرزایی دبیر انجمن خوشنویسی ضمن ارائه گزارش اجمالی از برگزاری نمایشگاه خوشنویسی غدیر، توسعه فعالیت‌های این انجمن را مورد نظر قرار داد.

تقوایی به عنوان دبیر جلسه بر لزوم تطبیق گزارش‌ها با برنامه‌ها تأکید کرد و افزود: فرآیند تدوین برنامه باید به نحوی باشد که قابلیت ارزیابی و کنترل کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت داشته باشد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد مدیر کل محترم اداره کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی ضمن تقدیر از فعالیت دبیران انجمن‌ها تثبیت وضعیت کنونی انجمن‌ها را به عنوان یک خروجی قابل اتکا قلمداد کرد.

حجت‌الاسلام جوادی رودسری، دبیر انجمن ادبیات داستانی طلاب نیز با ارائه گزارش فعالیت‌های انجمن داستان و برگزاری دوره داستان نویسی توسط اساتیدی چون حجج اسلام عبدالله پور و عنابستانی، از توجه اداره کل به موضوع داستان در قالب یک انجمن هنری قدردانی کرد.

در پایان جلسه یوسف‌زاده دبیر انجمن سینما با تأکید بر اهمیت ارزیابی فعالیت انجمن‌های هنری خاطر نشان کرد: در راستای نیل به اهداف برنامه‌های بلند مدت لازم است شرح وظایف و طرح انتظارات از انجمن‌ها به طور شفاف و دقیق تدوین و ابلاغ گردد تا در تناسب با بودجه تخصیص یافته بتوان خروجی مناسب تری اتخاذ کرد.

دبیر انجمن شعر با اشاره به اهمیت فرصت جشنواره هنر آسمانی بر لزوم مشارکت و تعامل با رخدادهای هنری در دیگر نهادهای حوزوی با رویکرد تخصصی تأکید نمود.

بر اساس مصوبات این جلسه، نشست بعدی شورای راهبردی هنر پس از ایام عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین علیه‌السلام برگزار خواهد شد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۷/۲۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal