حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در بیست و دومین جلسه انجمن ادبیات داستانی تبیین شد:
 ضرورت توجه به زبان داستان
بیست و دومین جلسه انجمن ادبیات داستانی طلاب خراسان رضوی سه شنبه 12 آبان‌ماه سال جاری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌پور، کارشناس مدعو جلسه و تعدادی از اعضای انجمن، در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی - تبلیغی رسالات، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌پور خطاب به نویسندگان مبتدی حاضر در جلسه گفت: مضمون داستان‌هایتان را از آن‌چه در جامعه می‌گذرد انتخاب کنید و نه از موضوعات انتزاعی محض که برون‌شدی را ارائه نمی‌کند و معضلی از معضلات جامعه را مورد چالش قرار نمی‌دهد.

وی افزود: اگر سراغ متن جامعه بروید اثرتان به خودی خود نقش ایفا می‌کند و به عنوان سند زمانه و گواه بر آن‌چه که در دوره‌ی زمانی زندگانی شما روی ‌داده است، شناخته می‌شود.

عبدالله‌پور ضمن مطرح کردن اصطلاح «زبان داستان» و تبیین اهمیت آن در موفقیت داستان‌نویسی اظهار داشت: زبان داستان باید پس از انتخاب مضمون داستان، خودش را بر داستان تحمیل کند.

کارشناس مدعو جلسه بهترین راهکار بهره‌گیری همه‌جانبه و حداکثری از زبان داستان و تحمیل آن بر داستان را قرار گرفتن در محیط‌هایی عنوان کرد که مضمون داستان در آن‌جا قابلیت اجرا شدن دارد؛ وی در این رابطه ادامه داد: با مردمان آن محیط هم‌کلام شوید. خواهید دید که خودبخود جرقه‌هایی در ذهن شما زده می‌شود و خواهید توانست زبان مردم آن صنف یا قشر خاص را در داستان‌ خود بازتولید کنید.

گفتنی‌ست با توجه به انتقال دفتر اداره هنر و رسانه به کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد واقع در میدان صاحب‌الزمان (عج) مشهد، از این پس جلسات این انجمن و سایر انجمن‌های اداره هنر و رسانه از جمله سینما، شعر، عکس و خوشنویسی در اتاق جلسات این مرکز برگزار خواهد گردید.

تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal