حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ جمعه ۳۱ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در بیست و دومین جلسه انجمن ادبیات داستانی تبیین شد:
 ضرورت توجه به زبان داستان
بیست و دومین جلسه انجمن ادبیات داستانی طلاب خراسان رضوی سه شنبه 12 آبان‌ماه سال جاری با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌پور، کارشناس مدعو جلسه و تعدادی از اعضای انجمن، در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی - تبلیغی رسالات، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالله‌پور خطاب به نویسندگان مبتدی حاضر در جلسه گفت: مضمون داستان‌هایتان را از آن‌چه در جامعه می‌گذرد انتخاب کنید و نه از موضوعات انتزاعی محض که برون‌شدی را ارائه نمی‌کند و معضلی از معضلات جامعه را مورد چالش قرار نمی‌دهد.

وی افزود: اگر سراغ متن جامعه بروید اثرتان به خودی خود نقش ایفا می‌کند و به عنوان سند زمانه و گواه بر آن‌چه که در دوره‌ی زمانی زندگانی شما روی ‌داده است، شناخته می‌شود.

عبدالله‌پور ضمن مطرح کردن اصطلاح «زبان داستان» و تبیین اهمیت آن در موفقیت داستان‌نویسی اظهار داشت: زبان داستان باید پس از انتخاب مضمون داستان، خودش را بر داستان تحمیل کند.

کارشناس مدعو جلسه بهترین راهکار بهره‌گیری همه‌جانبه و حداکثری از زبان داستان و تحمیل آن بر داستان را قرار گرفتن در محیط‌هایی عنوان کرد که مضمون داستان در آن‌جا قابلیت اجرا شدن دارد؛ وی در این رابطه ادامه داد: با مردمان آن محیط هم‌کلام شوید. خواهید دید که خودبخود جرقه‌هایی در ذهن شما زده می‌شود و خواهید توانست زبان مردم آن صنف یا قشر خاص را در داستان‌ خود بازتولید کنید.

گفتنی‌ست با توجه به انتقال دفتر اداره هنر و رسانه به کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد واقع در میدان صاحب‌الزمان (عج) مشهد، از این پس جلسات این انجمن و سایر انجمن‌های اداره هنر و رسانه از جمله سینما، شعر، عکس و خوشنویسی در اتاق جلسات این مرکز برگزار خواهد گردید.

تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal