حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در هفدهمین جلسه دانش‌‌افزایی پاسخگویان ایپرسش تبیین شد:
 6 راهکار برای تحصیل آمادگی‌ روانی پیش از ازدواج
هفدهمین جلسه دانش‌‌‌‌افزایی تخصصی علمی - مهارتی کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، ویژه کارشناسان بخش پاسخگوی مشاوره دینی سه شنبه 12 آبان‌ماه سال جاری با حضور سید محمد علی واعظ موسوی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در این جلسه سید محمد علی واعظ موسوی، مدیر بخش فضای مجازی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی شعبه خراسان رضوی ضمن تأکید بر خلاصه‌گویی در پاسخ به سؤالات پیامکی اظهار داشت: خلاصه‌گویی در پاسخگویی نباید به حدی باشد که فهم مطلب را دچار اشکال نماید.

وی از تلاش پاسخگویان مرکز قدردانی کرده و گفت: تلاش مخلصانه‌ی شماست که خدمت‌دهی بهتر به مراجعین را محقق می‌سازد.

پذیرش وجود تفاوت میان اشخاص مختلف علی‌الخصوص زوجین، آمادگی برای مستقل شدن از خانواده، خودشناسی، احساس رضایتمندی از خود و احساس شادی و نشاط در زمان مجردی، جدا شدن از گذشته و توانایی به اشتراک‌گذاری زندگی شخصی از جمله آمادگی‌های ضروری پیش از ازدواج مطرح‌شده توسط واعظ موسوی بود.

وی در مورد پذیرش تفاوت‌های موجود میان زوجین عنوان داشت: فرد نباید توقع داشته باشد که با همسر خود در همه‌ی جهات هم‌نظر باشد؛ بعد از ازدواج اصل فردیت از بین نمی‌رود اما زن و شوهر هم‌افق می‌شوند.

مدیر بخش فضای مجازی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی شعبه خراسان رضوی ادامه داد: فرزند با جدا شدن از رحم مادر استقلال جسمانی خود را آغاز می‌کند اما استقلال روانی در گذر زمان محقق خواهد شد؛ بند ناف روانی تا قبل از ازدواج باید تا حدی بریده شود و شدت وابستگی مالی، عاطفی و حمایتی شخص از خانواده کاهش باید.

وی خودشناسی را عاملی برای درک ضعف‌ها و انتخاب همسری متناسب با شخصیت خود دانست و احساس ناخوشایند از خود در دوران مجردی را عاملی منفی در یک زندگی موفق معرفی نمود.

واعظ موسوی در پایان بر ضرورت توانایی به اشتراک گذاشتن شادی‌ها و غم‌ها با دیگران به عنوان یک توانایی ضروری در ایجاد یک زندگی مشترک موفق تأکید کرد؛ وی عنوان داشت: شخص نباید دچار انحصارگرایی در شخصیت باشد؛ در روابطش پل بگذارد و نه دیوار.

لازم به ذکر است که مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی خراسان رضوی وابسته به دفتر تبلیغات اسلامی، آماده پاسخگویی به سؤالات مردم در حوزه‌های مشاوره خانواده، ازدواج، کودک و نوجوان، اخلاق، احکام شرعی، علوم قرآن و حدیث، کلام و اعتقادات، تاریخ اسلام، شبهات دینی، مشاوره دینی و احکام شرعی و... به چهار شیوه ارتباط تلفنی با شماره  096400، به  شکل عضویت در سایتeporsesh.com   و ارسال سؤال از طریق پیامک به شماره 30007461 و دریافت جواب سؤالات به صورت زنده در بخش «گفتگوی زنده» سایت می‌باشد.

 

تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal