حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
در نشست هفتگی مبلغان اعزامی به مناطق تلفیقی مطرح شد:
 لزوم آسیب‌شناسی در تبلیغ موفق
جلسه‌ی هفتگی مبلغان اعزامی به مناطق تلفیقی، چهارشنبه 13 آبان‌ماه سال جاری با حضور حجت‌الاسلام رضایی بیرجندی، امام جمعه‌ی محترم شهر بیرجند و قائم مقام نماینده‌‌ی ولی فقیه در خراسان جنوبی در نمازخانه دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در این جلسه حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی اظهار داشت: ما به عنوان مبلغان اسلام حقیقی باید در مورد آسیب‌هایی که متوجه جهان اسلام است حساس باشیم و در این زمینه روشنگری کنیم.

وی افزود: مهم‌ترین حرف غرب بعد از رنسانس این است که می‌گویند ما جهت علم را تغییر دادیم؛ یعنی قبلاً علم را یاد می‌گرفتند برای علم. غرب مدعی است که علم را در جهت مفید بودن تعریف کرده است.

امام جمعه‌ی محترم شهر بیرجند ادامه داد: این حرف حرف خوبی است اما متأسفانه غربی‌ها مفید بودن را به سودانگاری معنا کردند و لذا جهان غرب دچار مشکلات بزرگی شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رضایی بیرجندی ضمن بیان حدیث «افضل الناس انفعهم» ابراز داشت: تمام اختلاف ما با نظام غربی و تفکر اومانیستی آن سودانگاری و جلب منفعت صرف و لذت‌گرایی دنیوی است؛ این‌ها به قول قرآن آخرتی ندارند و زرنگ ابتر هستند!

وی ضمن طرح مباحثی پیرامون ارتباط دین و دنیا، روحانیت و جسمانیت و اشکالات اساسی موجود در تبلیغ دین، استراتژیک‌ترین شعار ما در مقابل اومانیسم و انسان‌گرایی غربی را «ربنا آتنا فی الدنیا حسنه و فی الاخرة حسنه و قنا عذاب النار» معرفی نمود.

وی بر اهمیت وجود نگاه مثبت نسبت به عموم اهل سنت تأکید کرد و افزود: آن‌ها نوعاً قاصر هستند و نه مقصر. ما فقط به لحاظ اسمی به اهل بیت عترت علیهم‌السلام نزدیک‌تریم وگرنه فاصله‌ی ما از اهل بیت نیز بسیار زیاد است.

گفتنی است طلاب عزیز برای دریافت اطلاعات کامل‌‌‌ کلاس‌های هفتگی و دوره‌‌های آموزشی اداره آموزش‌های کاربردی تبلیغ می‌توانند به اداره آموزش‌های کاربردی تبلیغ به آدرس؛ چهارراه خسروی، دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، طبقه سوم مراجعه کرده و یا با شماره تلفن 332233350 داخلی 8678 تماس حاصل نمایند.

 برای دانلود فایل صوتی این جلسه روی لینک زیر کلیک نمایید:
 
 
 

 
تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۱۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal