حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۶ آذر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
نوزدهمین جلسه دانش‌‌افزایی ایپرسش با محوریت مباحث مربوط به کودکان برگزار شد:
 «ازدواج‌های آسیب‌زننده به کودکان» و «راه‌های ایجاد محبت اهل بیت در کودکان»
نوزدهمین جلسه دانش‌‌‌‌افزایی تخصصی علمی - مهارتی کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی، ویژه کارشناسان بخش پاسخگوی مشاوره دینی سه شنبه 26 آبان‌ماه سال جاری با حضور سید محمد علی واعظ موسوی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، در ابتدای این جلسه دو مورد مشاوره‌‌ای پیرامون اعتماد بنفس و ناتوانی در روابط اجتماعی مطرح و مشاوران حاضر در جلسه نظرات خود را در مورد آن بیان کردند و سپس واعظ موسوی در مورد امکان تغییر میزان اعتمادبنفس و راهکارهای توانبخشی به افراد در روابط اجتماعی توضیحاتی ارائه داد.

بر اساس این گزارش به مناسبت ایام شهادت حضرت رقیه سلام‌الله علیها مباحث جلسه حول محور «کودک» پیش رفت که از جمله‌ی مباحث مطرح شده می‌توان به «کودک‌آزاری»، «راه‌های ایجاد محبت اهل بیت علیهم‌السلام در کودکان» و «ازدواج‌های آسیب زننده به کودکان» اشاره نمود.

واعظ موسوی در مورد ازدواج‌هایی که ممکن است به کودکان آسیب‌زننده باشند اذعان داشت: ازدواج‌های فامیلی، ازدواج در سنین خیلی بالا و هم‌چنین در سنین خیلی پایین، ازدواج‌هایی که در آن وابستگی عاطفی یکی از زوجین به دیگری شدید است، ازدواج‌هایی که زوجین از هم فاصله دارند، نبود صمیمیت در بین زوجین، ازدواج‌هایی که روش‌های تربیتی پدر و مادر در آن ناهماهنگ است و نارضایتی‌های جنسی زوجین از یکدیگر، از جمله ازدواج‌هایی است که به کودک لطمه وارد می‌سازد.

وی مراقبت‌های ویژه‌ی مادر در هنگام بارداری، شیر دادن به فرزند با یاد اهل بیت علیهم‌السلام، استفاده از حس کمال‌جویی فرزندان و بیان جنبه‌ی کمالی اهل بیت علیهم‌السلام، پرهیز از رفتارهای غلط مذهبی، بیان داستان‌هایی از زندگانی اهل بیت و ایجاد فضای مناسب مطالعاتی برای فرزندان را به عنوان برخی از راه‌های ایجاد محبت اهل بیت علیهم‌السلام در دل کودکان عنوان نمود.

مدیر بخش فضای مجازی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی در ادامه سخنان خود بحث «کودک‌آزاری» را مطرح کرده و اظهار داشت: کودک آزاری به دو صورت جسمی و عاطفی صورت می‌پذیرد و معمولاً عللی چون فقر اقتصادی، مشکلات خاص خانوادگی مانند اعتیاد و فقر فرهنگی دارد.

واعظ موسوی در پایان آموزش فرزندپروری در نسل جوان، مراقبت و حمایت از کودکان مورد آزار قرار گرفته و استفاده از نیروی قهریه‌ی انتظامی و قضایی را از جمله راه‌های درمان و جلوگیری از مسئله‌ی کودک‌آزاری معرفی نمود.

تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۲۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal