حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائران خراسان رضوی پیش بینی کرد:
 افزایش زائران پیاده رضوی تا 250 هزار نفر
همایش ضیافت رضوی، ویژه‌ی خواهران مبلغ داوطلبِ شرکت در طرح استقبال از زائران پیاده رضوی صبح روز پنج‌شنبه 28 آبان‌ماه سال جاری با حضور حجج اسلام رضایی تهرانی، علوی و هم‌چنین سید حمید موسوی، مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائران خراسان رضوی در کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی تبلیغی رسالات، سید حمید موسوی، مدیر کل هماهنگی امور فرهنگی زائران استان خراسان رضوی در این همایش ضمن ابراز قدردانی از تمامی مسئولین و حاضرین در همایش اظهار داشت: احساس تکلیف شما ستودنی است و شما قدم در راهی گذاشته‌اید که خدمت به آقا علی بن موسی الرضا علیه‌السلام و زائرین ایشان است.

وی افزود: به همت شما امسال قدم‌های بهتری برای رسیدگی هر چه بیشتر به زائرین پیاده رضوی برداشته خواهد شد که همگی در جهت ایجاد فرهنگ درست و سازنده است.

موسوی هدف از چنین برنامه‌هایی را افزایش معرفت زائران نسبت به امام رضا علیه‌السلام، زیارت عارفانه و بهره‌برداری معنوی هرچه بیشتر ایشان از این حرکت عظیم عنوان کرده و ادامه داد: تمامی فعالیت‌هایی که افراد مختلف در حوزه‌های سخت‌افزاری، اسکان، ایستگاه‌های خدمات زائرین، پذیرائی، زیرساخت‌ها و... صورت می‌دهند در واقع همه و همه در خدمت مباحث فرهنگی است.

وی تصریح کرد: تمامی بسترها باید برای زائر فراهم باشد تا او دغدغه‌‌ی خاصی نداشته باشد و بتواند توجه خودش را نسبت به معنویات بیشتر کند.

سید حمید موسوی اظهار داشت: برنامه‌ریزی‌ها به نحوی انجام شده است که ثبت‌نام مبلغین از یک کانال مشخص صورت گیرد تا مدیریت واحدی اعمال شده و در نتیجه بازدهی بالاتر و آثار مثبت‌تری را شاهد باشیم.

مدیر کل  هماهنگی امور فرهنگی زائران خراسان رضوی آمار زائران پیاده سال گذشته را 206 هزار نفر بیان کرد که 61 درصد آن خانم‌ها بوده‌اند. وی هم‌چنین پیش‌بینی کرد این آمار امسال به 250 هزار نفر برسد.

موسوی بهره‌‌‌برداری بیشتر از این مانور مذهبی را از طریق ایجاد فرهنگ میزبانی، وارد شدن این فرهنگ در لایه‌های زیرین اجتماع و دخیل شدن تمامی مردم در امر استقبال از زائرین ممکن دانست و تأکید کرد: می‌توان از این طریق حس مساعدت و همکاری را در جامعه رواج داد و زمینه را برای کاهش معضلات و نابهنجاری‌های اجتماعی فراهم آورد.

وی عنوان داشت: برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای است که ‌زائران در مقاطع گوناگون بتوانند با مبلغین و روحانیت همراه باشند و از ظرفیت‌های معنوی ایشان بهره ببرند.

وی ادامه داد: امسال با همکاری مساجد، بسیج، اصناف و هیئات مذهبی و سایر بخش‌ها، نهادها و نیروهای مردمی، شاهد اتفاقات زیبایی در زمینه استقبال از زائران خواهیم بود.

موسوی عنوان کرد: ما خیلی روی کار مبلغین حساب باز کرده‌ایم؛ اگرچه آن‌هایی که می‌آیند اعتقاد و باور و عشق بالایی دارند اما ممکن است بسیاری از بدیهیات را ندانند. لذا این حرکت، فرصت بسیار مناسبی برای مبلغین است که این خلأها را پوشش دهند.

وی در پایان سخنان خود اظهار داشت: انتظار داریم زائر آن‌قدر به لحاظ معنوی قوی شود و آن‌قدر این سفر پیاده در او اثر بگذارد که نه تنها در خود او تحول ایجاد شود، بلکه خانواده‌، دوستان و نزدیکان او همگی تحت تأثیر نور معنوی‌ای که همراه دارد قرار بگیرند که این مستلزم فعالیت فکری و عملی مسئولین و مبلغین است.

تاريخ: ۱۳۹۴/۸/۳۰
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal