حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۱۹ مرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
شرایط ایجاد یک عکس هنری:
 رنگ، تعادل، موقعیت و کنتراست
سیزدهمین جلسه‌‌ی انجمن عکس طلاب خراسان رضوی، ساعت 12 روز دوشنبه 2 آذرماه سال جاری، با حضور سید متین هاشمی در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، سیزدهمین نشست انجمن عکس طلاب خراسان رضوی با پیگیری موضوع نور و رنگ در عکاسی برگزار شد.

در این نشست که با حضور سید متین هاشمی، از عکاسان جوان استان و تنی چند از اعضای انجمن عکاسی طلاب خراسان برگزار شد، نور و رنگ محور بحث بود که ابعاد فنی و تکنیکی آن بررسی شد و بر ترکیب رنگ‌ها و اهمیت آن در رنگ و نور عکس تأکید شد.

هاشمی اظهار داشت: رنگ در کنار تعادل، موقعیت و کنتراست، عواملی هستند که در صورت رعایت آن‌ها در عکاسی، موفق به ایجاد یک عکس هنری خواهید شد.

وی با تأکید بر اهمیت تضاد و کنتراست به عنوان یکی از اساسی‌ترین مباحث عکاسی و نمایش چند عکس و توضیح پیرامون استفاده از رنگ‌های سرد و گرم ابراز داشت: با استفاده از ترکیب‌بندی، شناخت رنگ‌ها و کلوین مناسب می‌توان یک عکس خوب بوجود آورد.

عکاس جوان خراسانی در ادامه عنوان داشت: ما دو نوع رنگ داریم؛ رنگ‌های اصلی در نقاشی و رنگ‌های اصلیِ نور. رنگ‌های اصلی در نقاشی زرد و آبی و قرمز و رنگ‌های اصلی در نور قرمز و سبز و آبی هستند که از ترکیب این رنگ‌ها رنگ‌های فرعی بدست می‌آیند.

وی افزود: هم‌چنین دو نوع نور داریم؛ نور طبیعی و مصنوعی که نور طبیعی شامل نور خورشید و ماه و بازتاب ستارگان و نورهای مصنوعی شامل فلاش دوربین، چراغ‌های فلوئورسنت، ال ای دی و... می‌باشد.

وی ضمن ارائه‌ی توضیحاتی در مورد شرایط عکاسی خبری، بر تفاوت قابل ملاحظه‌ی عکاسی خبری و هنری و ضرورت دقت و توجه شدیدتر به نور و رنگ و استفاده از تکنیک‌های مختلف عکاسی در عکاسی هنری صحه گذاشت.

برای دریافت فایل صوتی این جلسه روی لینک زیر کلیک نمایید.

حجم: 17 مگابایت

فرمت: mp3

 

تاريخ: ۱۳۹۴/۹/۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal