حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی رسالات:
 چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی برگزار گردید
روزی که دل خداپرستم دادند/ پیمانه ی از عهد الستم دادند/ چون دل به محبت پیمبر بستم/ جام صلوات را به دستم دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان رضوی با حضور 26 تن از اعضای این انجمن در سالن همایش های کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار شد.

حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی در این جلسه گفت: متأسفانه برخی از ائمه معصومین علیهم السلام حتی در میان شاعران آئینی غریب واقع می شوند و در مورد ایشان کمتر شعر سروده می شود.

در این جلسه که با حضور اساتیدی چون سید مصطفی موسوی گرمارودی، حجت الاسلام والمسلمین صفری زرافشان و سید ابوطالب مظفری برگزار شد، عدالتی مجد اظهار داشت: جلسه ی بعدی انجمن با یادبود مرحوم شهید قاسم اسفندیاری شاعر بسیجی و مخلص دفاع مقدس که هفته ی گذشته دار فانی را وداع گفت برگزار خواهد گردید.

وی هم‌چنین با تأکید بر اهمیت ایام ولادت رسول الله صلی الله علیه و آله و سلم و امام صادق علیه‌السلام و تبریک هفته وحدت بیان داشت: شاعران حوزوی و آئینی می بایست همت خود را در سرودن اشعاری پیرامون ائمه علیهم السلام و هم چنین هفته ی وحدت افزون کنند تا بتوانیم محتوای جلسات مذهبی را فراهم آوریم.

گفتنی‌ست در این جلسه 30 اثر از 21 تن از شاعران حاضر در جلسه قرائت شد که 25 مورد از این آثار در رثای پیامبر خاتم حضرت محمد صلی الله علیه و آله و سلم بود.

سایر حاضرین در جلسه: حجج اسلام موسوی، ایزدپناه، دعائی، زنگویی، عباسی زنجانی و آقایان رجبی، بخشی، ابوالقاسمی، عاکف، کلاته بزرگ، فخرایی، شکفته، میرزایی، ابراهیمی، صادقی، محسنی و خانم ها صدر، صباغ خور، باغی و بیات.

 

 چهل و نهمین جلسه انجمن شعر طلاب خراسان
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal