حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات:
 ضرب و جرح روحانی آمر به معروف توسط مزاحمین نوامیس مردم در میدان سپاد مشهد
حجت‌الاسلام خادم الخمسه، از کارشناسان مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی مورد ضرب و جرح مزاحمین نوامیس مردم قرار گرفت.

رییس کمیسیون نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد گفت: تعدادی از ارازل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم، روحانی آمر به معروف و نهی از منکر را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حجت‌الاسلام و المسلمین علیاصغر لطفی با اعلام این خبر اظهار داشت: حجت‌الاسلام حسین خادم الخمسه، استاد حوزه علمیه مشهد، شب ۱۱ دی ماه، توسط مزاحم نوامیس مردم مورد ضب و جرح با چاقو قرار گرفت.

وی افزود: این روحانی هنگامی که با خانواده خود در حال عبور از میدان سپاد بود با ایجاد مزاحمت چند موتور سوار و یک راننده پراید برای یک خانم جوان مواجه می‌شود که برای کمک به این خانم گرفتار شده در حلقه مزاحمان، اقدام به نهی از منکر افراد مزاحم می‌کند که با ضرب و شتم و چاقو کشی این افراد مجروح می‌شود.

رییس کمیسیون نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: خانم جوان با کمک روحانی آمر به معروف از دست مزاحمان رهایی می‌یابد اما ضرب و شتم و چند ضربه چاقوی فرود آمده بر بدن این روحانی آمر به معروف از سوی ارازل و اوباش و شدت خونریزی‌ها، وی را راهی بیمارستان شهید کامیاب مشهد می‌کند.

لطفی با اشاره به اینکه این آمر به معروف بعد از بستری و چند عمل جراحی از بیمارستان مرخص شده است، عنوان کرد: پیگیری‌های لازم از طریق مراجع انتظامی و قضایی در حال انجام است تا با توجه به قانون جدید امر به معروف و نهی از منکر، حق و حقوق این آمر به معروف و ناهی از منکر ضایع نشود.

وی در ادامه گفت: تیمی در حال شناسایی ضاربین هستند تا در اسرع وقت این افراد دستگیر شده و مجازات شوند تا درس عبرتی برای سایر ارازل و اوباش شود.

رییس کمیسیون نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد افزود: ظهر امروز به اتفاق تعدادی از مسئولین زیربط و بسیجیان شهرداری مشهد برای عیادت از این روحانی آمر به معروف و ناهی از منکر به منزل ایشان می‌رویم تا پیگیر حضوری این حادثه باشیم.

عیادت از حجت الاسلام خادم الخمسه توسط رئیس کمیسیون ویژه نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس

در دیداری که روز یکشنبه از حجت الاسلام خادم الخمسه رخ داد مسئولین امر به معروف و نهی از منکر استان به عیادت این روحانی ناهی از منکر رفتند.

ظهر روز یکشنبه مورخ 12 دی حجت الاسلام علی اصغر لطفی رئیس محترم کمیسیون ویژه نظارت و امر به معروف و نهی از منکر شورای اسلامی شهر مشهد مقدس به همراه جناب آقای ارجاعی، دبیر محترم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خراسان رضوی و حجت الاسلام حسن زاده و فرزانه مسئول و دبیر محترم موسسه رهپویان معروف و همچنین سایر همراهان به عیادت روحانی ناهی از منکر، حجت السلام خادم الخمسه رفتند .

حجت الاسلام خادم الخمسه در عصر جمعه مورخ 10 دی ماه در حوالی الماس شرق در پی نهی نمودن ارازل و اوباش از ایجاد مزاحمت برای یک خانم، با حمله ی ارازل به ایشان دچار جراحت و به بیمارستان منتقل می شود.

ضاربان که تعداد آن‌ها در ابتدا 2 نفر موتور سوار بوده و بعد به 8 نفر می‌رسند که سایرین از دو نفر ضارب حمایت می‌کرده‌اند در اقدامی غیراخلاقی در مقابل نهی از منکر به این روحانی وظیفه‌شناس حمله ور شده و با ضرب چاقو به دست و کتف ایشان از پشت صدمه وارد می‌نمایند.

هر چند این حادثه آسیب جسمانی برای روحانی خادم الخمسه داشته است ولی از رهایی یافتن ناموس این شهر از دست ارازل ابراز خرسندی و رضایت می کرد.

در این عیادت حجت الاسلام لطفی ضمن تقدیر و تشکر از اقدام دینی، شرعی و تکلیفی ایشان، افزودند: بحمدالله مسئولین مربوطه در رسیدگی به این نوع موارد همیت و دغدغه لازم را دارند و با اشاره به حادثه قبلی و تعرض به مامور ضابط قضایی و آسیب رساندن به وی توسط 2 زن اوباش فرمودند: مسئولین قضایی به موقع به پرونده ورود لازم را داشته و با توجه به این‌که برابر قانون دادگاه ویژه رسیدگی به پرونده های امر به معروف و نهی از منکر باید تشکیل شود، این امر در استان محقق گردیده و ان شالله این پرونده نیز با سرعت و جدیت و قاطعیت توسط دستگاه قضایی رسیدگی خواهد شد.

در این دیدار جناب ارجاعی نیز با اعلام حمایت افزود: قطعاً تا پایان پرونده در کنار حجت الاسلام خادم الخمسه خواهند بود و هرگونه همکاری و مساعدت و دستور لازم در تسریع امور را انجام خواهند داد.

منبع: mashhad.ir

 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal