حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۴۰۱ دوشنبه ۶ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت الاسلام روحانی مقدم:
 مشهد باید الگو و پیشتاز حمایت از آمرین به معروف باشد
روحانی مقدم در عیادت از حجت الاسلام خادم الخمسه: برخورد جدی و قاطع با متخلفین باعث خواهد شد که جسارت امر به معروف و نهی از منکر از بین نرود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی- تبلیغی رسالات، حجج اسلام عیسی نژاد، رئیس و روحانی مقدم، مدیر بخش تلفنی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی به همراه تعدادی از کارشناسان و پاسخگویان این مرکز در منزل حجت الاسلام والمسلمین خادم الخمسه که به دلیل اقامه ی امر به معروف و نهی از منکر توسط تعدادی جوان و نوجوان مورد ضرب و جرح قرار گرفته بود، حاضر شده و از ایشان عیادت کردند.

خادم الخمسه ضمن خوش‌آمدگویی به همکاران خود و بیان ماوقع شب حادثه، در حالی که هنوز نمی‌توانست انگشتان دست چپ خود را تکان دهد، وضعیت جسمانی خود را مطلوب عنوان نمود.

حجت الاسلام روحانی مقدم، مدیر داخلی و مدیر بخش تلفنی مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی در حاشیه ی این گپ و گفت صمیمانه اظهار داشت: این گونه مسائل باید در دادگاه ویژه بررسی شود و با تصمیم گیری به موقع و انجام اقدامات مقتضی نسبت به حفظ کیان آمرین به معروف، علی الخصوص در مورد طلاب، از ایشان حمایت شود.

وی ادامه داد: شهر مشهد در این گونه مسائل باید نسبت به سایر شهرها پیشتاز و الگو باشد. برخورد جدی و قاطع با متخلفین باعث خواهد شد که جسارت امر به معروف و نهی از منکر از بین نرود.

حجت الاسلام والمسلمین خادم الخمسه نیز گفت: رئیس دفتر بازرس ویژه ی پرونده به ما اطلاع داد که از طرف آیت الله آملی لاریجانی مأمور به بررسی ویژه پرونده هستند.

وی با انتقاد از اوضاع اجتماعی و هم چنین فضای رکود و عدم وجود شغل کافی برای جوانان اظهار داشت: مطابق روایات وقتی نیروی جوانی در کنار بیکاری قرار می گیرد، مفاسدی بوجود می‌آید و این اجتناب‌ناپذیر است.

کارشناس مرکز ملی پاسخگویی به سؤالات دینی نمایندگی خراسان رضوی که طی هفته‌ی گذشته دو بار مورد عمل جراحی قرار گرفته در ادامه عنوان داشت: 3 نفر از افرادی که در حمله به من حاضر بودند به سن قانونی نرسیده‌اند و بزرگ‌ترین فرد این گروه متولد 1375 بوده است!!

خادم الخمسه بیان داشت: چون همراه خانواده بودم، سعی کردم از اضطراب آن‌ها جلوگیری کنم و لذا منتظر آمبولانس نماندم و خودم با ماشین شخصی به بیمارستان مراجعه کردم.

حجت‌الاسلام روحانی مقدم هم چنین بیان داشت: همه این اقدام را محکوم می‌کنند اما مسئولین امور تربیتی از جمله آموزش و پرورش و حوزه باید بدانند که در بروز این‌گونه مسائل بی‌تقصیر نیستند.

این مشاور خانواده و کودک و نوجوان ضمن تأکید بر ضرورت‌های موجود در چگونگی برخورد و برقراری ارتباط با نوجوانان و جوانان اظهار داشت: وقتی آگاهی‌ها افزایش پیدا کند بزه کاهش خواهد یافت. بروز این مسائل در چنین سن و سالی نشانه‌ی کم کاری عده‌ای از مسئولین است.

گفتنی است حجت الاسلام والمسلمین خادم الخمسه، ساعت 21 جمعه 11 دی‌ماه هنگامی که با خانواده خود در حال عبور از میدان سپاد بود با ایجاد مزاحمت چند موتور سوار و یک راننده پراید برای یک خانم جوان مواجه می‌شود که برای کمک به این خانم گرفتار شده در حلقه مزاحمان، اقدام به نهی از منکر افراد مزاحم می‌کند که با ضرب و شتم و چاقو کشی این افراد مجروح می‌شود.

 

 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
دوره عمومی تربیت مبلغ خانواده
فراخوان پذیرش و ثبت نام تبلیغ تخصصی
فراخوان ارتقاء رتبه ی تبلیغی مبلغان 1400
فراخوان دوره نقد تصوف
دوره ی آموزشی جدید
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
توانمندسازی مبلغان اعزامی فاطمی
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal