حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات:
 صدور بیانیه هنرمندان خراسانی در حمایت از اشرف فیاض
دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که دادگاهی در عربستان، با وجود انتقادهای بین‌المللی از صدور حکم‌های اعدام در این کشور، «اشرف فیاض»، شاعر فلسطینی را به اعدام محکوم کرده است.

بسم الله الرحمن الرحیم

با کمال تأسف با خبر شدیم رژیم منحوس پادشاهی ترور و وحشت و سردمدار اسلام آمریکایی آل سعود، در ادامه جنایت‌های پایان‌ناپذیر خود شاعر و روزنامه‌نگار مسلمان فلسطینی «اشرف فیاض» را پس از دو سال بازداشت ظالمانه و غیرقانونی به اعدام محکوم کرده است.

این شاعر انقلابی و مسلمان و روزنامه‌نگار 35 ساله که از هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی و نقاشی نیز هست به جرم واهی «الحاد» در دادگاه‌های قرون وسطایی تکفیری آل سعود محکوم به اعدام شده است.

ما شاعران، نویسندگان و هنرمندان استان خراسان رضوی و محافل ادبی مردمی این حکم ناعادلانه را محکوم نموده و خواستار آزادی شاعر آزاده مسلمان جناب آقای «اشرف فیاض» هستیم و از سازمان‌های بین المللی و حقوق بشری مصرانه درخواست تلاش برای آزادی وی را داریم.

والسلام علی من اتبع الهدی

دیده‌بان حقوق بشر اعلام کرد که دادگاهی در عربستان، با وجود انتقادهای بین‌المللی از صدور حکم‌های اعدام در این کشور، «اشرف فیاض»، شاعر فلسطینی را به اعدام محکوم کرد، اما این حکم قابل فرجام‌خواهی است. به گزارش «ایسنا» به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آدام کوگل»، محقق دیده‌بان حقوق بشر در امور خاورمیانه گفت: نخستین حکمی که در حق اشرف فیاض در سال ٢٠١٤ صادر شد، چهار سال حبس و ٨٠٠ ضربه شلاق بود اما پس از فرجام‌خواهی، دادگاه حکم اعدام او را صادر کرد. در محاکمه نخست، شاهدان در دادگاه اعلام کردند: مردی که علیه فیاض شکایت کرده است می‌خواهد از او انتقام بگیرد اما درمورد اتهام دوم، فیاض این مسئله را تکذیب کرد که دیوان شعرش مضامینی درمورد «الحاد» داشته باشد اما او نسبت به این مسئله عذرخواهی کرد که این مجموعه این‌طوری تفسیر شده است. بنابراین دادگاه حکم اعدام او را صادر نکرد. اما در جلسه دوم محاکمه، قاضی گفته شاهدان در دادگاه نخست را مدنظر قرار نداد و اعلام کرد که «توبه فقط نزد خدا صورت می‌گیرد» و حکم اعدام او را صادر کرد. امکان فرجام‌خواهی این حکم وجود دارد.

تاريخ: ۱۳۹۴/۱۰/۲۷
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal