حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
پایگاه اطلاع رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات:
 شب شاعر باشکوه
دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی: استاد شکوهی حاصل دو پایگاه حوزه و روضه بود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگی-تبلیغی رسالات، دومین شب شاعر خراسانی در پاسداشت و تجلیل از مرحوم هاشم شکوهی، شنبه 26 دی ماه در سالن همایش های کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی نژاد برگزار گردید.

بر اساس این گزارش، شب گذشته، انجمن شعر طلاب خراسان رضوی میزبان جمع کثیری از طلاب، شاعران، نویسندگان، اساتید دانشگاه و اعضاء انجمن‌های ادبی خراسان و هم‌چنین خانواده‌ی مرحوم شکوهی بود.

دومین شب شاعر خراسانی با خیرمقدم سید مسلم موسوی به حاضرین و نقل خاطرات آقای نیک از مرحوم شکوهی آغاز شد.

موسوی، کارشناس مجری برنامه و عضو هیئت مدیره انجمن شعر طلاب خراسان رضوی خطاب به حضار گفت: هاشم شکوهی فراتر از این گونه جلسات است، اما بضاعت ما بیش از این نیست.

 

نیک نیز با اشاره به همراهی با استاد شکوهی در جلسان روضه و محافل ادبی از جمله انجمن ادبی رضوی بیان داشت: شکوهی عمرش را به پای دستگاه امام حسین علیه‌السلام گذاشت.

حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی سخنران بعدی بود. وی ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت نواب صفوی و تبریک پیشاپیش ولادت امام حسن عسگری علیه‌السلام، بر همت بیشتر شاعران برای تقدیر از بزرگان ادبی استان تأکید کرد.

 

عدالتی در مورد استاد شکوهی ابراز داشت: او دور از شهرت‌طلبی و ریا بود. او هیئتی و شاعر امام و انقلاب بود. او شاعر رهبری بود. او سابقه‌ی حوزوی داشت. او شاعر اخلاقی بود و در یک کلام او حاصل دو پایگاه حوزه و روضه بود.

دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی هم‌چنین از شاعران حاضر در جلسه برای شرکت در پنجمین شب شعر سپندوار که به مناسبت سفر مقام معظم رهبری به مشهد مقدس در بیت پدری ایشان برگزار می‌شود، دعوت بعمل آورد و تصمیم رژیم منحوس آل سعود برای اعدام «اشرف فیاض»، شاعر و نویسنده فلسطینی را محکوم کرد.

بیانیه هنرمندان خراسانی در حمایت از «اشرف فیاض»

بسم الله الرحمن الرحیم

با کمال تأسف با خبر شدیم رژیم منحوس پادشاهی ترور و وحشت و سردمدار اسلام آمریکایی آل سعود، در ادامه جنایت‌های پایان‌ناپذیر خود شاعر و روزنامه‌نگار مسلمان فلسطینی «اشرف فیاض» را پس از دو سال بازداشت ظالمانه و غیرقانونی به اعدام محکوم کرده است.

این شاعر انقلابی و مسلمان و روزنامه‌نگار 35 ساله که از هنرمندان برجسته هنرهای تجسمی و نقاشی نیز هست به جرم واهی «الحاد» در دادگاه‌های قرون وسطایی تکفیری آل سعود محکوم به اعدام شده است.

ما شاعران، نویسندگان و هنرمندان استان خراسان رضوی و محافل ادبی مردمی این حکم ناعادلانه را محکوم نموده و خواستار آزادی شاعر آزاده مسلمان جناب آقای «اشرف فیاض» هستیم و از سازمان‌های بین المللی و حقوق بشری مصرانه درخواست تلاش برای آزادی وی را داریم.

والسلام علی من اتبع الهدی

سپس مجید نظافت، شاعر بسیجی و مسئول سابق صفحه ادبی روزنامه قدس پشت تریبون قرار گرفت و از کم‌کاری مسئولین در مورد اساتیدی چون هاشم شکوهی انتقاد کرد. وی اظهار داشت: اصلاً جامعه‌ی مدنی برای چیست؟ جامعه‌ی مدنی حساب و کتاب دارد. نهادهای مختلف در جامعه وظایف مختلفی بر عهده دارند. حوزه هنری، ارشاد، بنیاد شهید، آستان قدس در این زمینه کوتاهی کرده‌اند. صدا و سیمای استان کوتاهی کرده است.