حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۳۰ تير     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
نماینده ولی فقیه در استان اردبیل در دیدار با نخبگان تبلیغی خراسان:
 نظام حاکم بر جهان کرامت انسان را شکسته است/ می‌خواهند با قرارداد مشکل گندیده‌ترین رفتارها و فکرها را حل کنند
حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی در دیدار با نخبگان تبلیغ استان خراسان رضوی تأکید کرد: «اقتدار یعنی اقتدار فرهنگی»؛ همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند. فرهنگ در اقتصاد ما تأثیر دارد. در سیاست ما تأثیر دارد. بدون پرورش احساسات جمعی ما نمی‌توانیم در اقتصاد حرفی برای گفتن داشته باشیم. بدون پرورش عواطف ما در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی حرفی برای گفتن نخواهیم داشت.

 

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی، نماینده ولی فقیه در استان اردبیل شب گذشته در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و در جمع بیش از 30 تن از طلاب نخبه‌ی استان حاضر شد و به تبیین استراتژی‌های دشمن در مواجهه با اسلام ناب محمدی پرداخت.

وی بیان داشت: انقلاب اسلامی با شعارها و اهداف جهانی خود، دشمنان و خطرات خاصی را دارد؛ این خطرات و تهدیدها باید شناسایی شود.

وی در تبیین خطرات موجود در کشور اظهار داشت: اولین خطر، تهدیدات قومی است؛ گسل‌های قومی و ظرفیت و تعدد قومی در کشور ما بسیار ویژه است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان اردبیل در این رابطه ضمن بیان نقل قولی از هنری کیسینجر، دیپلمات مطرح آمریکایی، اظهار داشت: تکه های یخ کوچک، راحت تر آب می‌شوند؛ آن‌ها سعی دارند از ظرفیت تعدد قومی ایران استفاده کنند.

 

وی اختلافات مذهبی را عامل دیگری برای سوء‌استفاده دشمن عنوان کرده و افزود: قدرت و ظرفیت تخریبی اختلافات مذهبی بسیار بالاست و دشمن در این زمینه دقیق است و فله‌ای کار نمی‌کند.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی هم‌چنین با اشاره به اختلافات سیاسی و حضور برخی از افراد نابالغ در پست‌های سیاسی کشور و عدم رعایت منافع ملی و مصالح کلان کشور در اختلافات سیاسی ابراز داشت: در این اختلافات و کشمکش‌ها باورسوزی در حد اعلا شکل می‌گیرد و باورسوزی از قرآن‌سوزی بدتر است، چراکه قرآن برای باورسازی آمده است. تخریبات در این باب از این جهت که ما سرمایه‌های اجتماعی‌مان را از دست می‌دهیم بسیار بالاست.

وی افزود: تمام ثروت انقلاب اسلامی ما وثوق مردمی است؛ اگر این را از دست بدهیم از بین خواهیم رفت.

وی بخشی از سخنان خود را به مسائل اقتصادی کشور اختصاص داد و اظهار داشت: ما مشکل اقتصادی نداریم؛ سوء‌مدیریت در عرصه اقتصادی مشکل کشور ماست. باید در مقابل شاهکارهای مدیریتی کشورهای دیگر در زمینه‌ی اقتصادی خاضع بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در مورد مسئله‌ی فرهنگ ابراز داشت: «اقتدار یعنی اقتدار فرهنگی»؛ همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند. فرهنگ در اقتصاد ما تأثیر دارد. در سیاست ما تأثیر دارد. بدون پرورش احساسات جمعی ما نمی‌توانیم در اقتصاد حرفی برای گفتن داشته باشیم. بدون پرورش عواطف ما حرفی در زمینه فعالیت‌های اجتماعی و سیاسی برای گفتن نخواهیم داشت.

 

امام جمعه شهر اردبیل در ادامه موضوع فرهنگ را محور سخنان خود قرار داد و بر ضرورت شناخت اهداف و راهبردهای دشمن و برنامه‌ریزی در زمینه مسائل فرهنگی تأکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین عاملی نظام حاکم بر جهان را نظامی اهریمنی با منطق «الحق لمن غلب» معرفی کرد. وی بیان داشت: نظام حاکم بر جهان کرامت انسان را شکسته است و پاسخگو نیست؛ خیلی راحت اعتراف می‌کند که ما در عراق میلیون‌ها نفر را اشتباهی کشتیم!

وی تبعیض، تفکر الحادی، عدم باور به وجود سنت‌های الهی و اراده حکیمانه‌ی خداوند در زمین را از دیگر ویژگی‌های لیبرالیسم جهانی دانست و گفت: انسان سنتی را انسان مذهبی می‌دانند و انسان مدرن را انسان عقلانی. الآن هم همه‌چیز را به دست قرارداد سپرده‌اند! می‌گویند با قرارداد همه‌چیز حل می‌شود؛ می‌گویند با قرارداد مشکل گندیده‌ترین رفتارها و فکرها حل می‌شود.

گفتنی است در این جلسه حجج اسلام عیسی‌نژاد، تقوی، اسلام‌فر، الهی خراسانی، فیض‌آبادی و چند تن دیگر از طلاب نخبه‌ی خراسانی نقطه‌نظرات خود را در مورد مسائل و راهکارهای فرهنگی و چگونگی برخورد با تهاجمات گسترده دشمنان انقلاب مطرح کردند.

 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal