حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۸ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 شعارهای انقلابی را چگونه توجیه می کنید؟
گفتنى است كه شعار مرگ بر آمريكا و آتش زدن پرچم اين كشور و امثال آن، به هيچ وجه توهين به مقدّسات مذهبى مردم آمريكا (از قبيل عقايد و آموزه ‏هاى مسيحيت، انجيل، كليساهاى كاتوليك، پروتستان، ارتدوكس، كشيشان و...) نمى ‏باشند؛ بلكه انزجار و نفرت از سياست‏ هاى ظالمانه...

 

متن سوال: با توجه به اين كه قرآن از سب مشركان نهي كرده است, شعارهاي انقلابي را چگونه توجيه مي كنيد؟

متن پاسخ: آيه شريفه، به يكى از ادب‏ هاى دينى اشاره مى‏ كند كه با رعايت آن، احترام مقدّسات جامعه دينى محفوظ مانده، دستخوش اهانت، ناسزا و يا سخرّيه نمى‏ شود. اين مسأله بديهى است كه هر فرد از مقدّسات مذهبى خود دفاع كند؛ بنابراين اگر مسلمين به منظور دفاع از پروردگار، بت‏ هاى مشركان را هدف دشنام خود قرار دهند، در نتيجه عصبيت جاهلى، آنان را نيز وادار مى‏ سازد كه حريم مقدس خداى متعال را مورد هتك قرار دهند. از اين رو دستور مى‏ دهد كه به خدايان مشركان ناسزا نگويند، (الميزان، ج 7، ص 332؛ ترجمهالميزان، ج 7، ص 433) بنابراين مشخص مى‏ شود كه مورد آيه مقدّسات مذهبى كافران و مشركان است و هيچ ارتباطى با اعلام برائت از كافران، منافقان و قدرت‏ هاى زورگو و سلطه ‏طلب ندارد كه در آيات متعددى مورد لعن و نفرين خداوند متعال قرار گرفته‏ اند و دستور صريح به اعلام برائت و انزجار و تبرّى از اعمال زشت آنان، داده شده است.

گفتنى است كه شعار مرگ بر آمريكا و آتش زدن پرچم اين كشور و امثال آن، به هيچ وجه توهين به مقدّسات مذهبى مردم آمريكا (از قبيل عقايد و آموزه‏ هاى مسيحيت، انجيل، كليساهاى كاتوليك، پروتستان، ارتدوكسى، كشيشان و...) نمى ‏باشند؛ بلكه انزجار و نفرت از سياست‏ هاى ظالمانه و سلطه‏ طلبانه دولتمردان آمريكا است. مردم ايران، انزجار خود را در قالب شعار «مرگ بر آمريكا» و آتش زدن پرچم اين كشور نمايان مى ‏سازند.

منبع: سایت ایپرسش
 

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۱۶
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal