حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۳۰ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
مدیر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم تبیین کرد:
 لزوم بهره گیری از ابزارهای مختلف هنری در ابلاغ پیام دین
دکتر محمد حسنی: غفلت از عناصر و ابزارهای هنری ما را به ورطه‌ی جدایی از جامعه می‌کشاند.

 
 
 

سومین همایش سالانه هنر متعالی با هدف شناسایی ظرفیت‌ها و ساماندهی و تربیت نیروهای برجسته حوزه‌ی علمیه مشهد مقدس در حوزه‌ی ادبیات و هنر در قالب انجمن‌های ادبی و هنری، صبح امروز در سالن همایش‌های دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار گردید.

به گزارش پایگاه فرهنگی-تبلیغی رسالات، دکتر محمد حسنی مدیر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم در این همایش اظهار داشت: غفلت از این عناصر و ابزارهای هنری ما را به ورطه‌ی جدایی از جامعه می‌کشاند.

وی افزود: امروزه ابزارهای شگرفی در حوزه‌ی هنر و رسانه برای ابلاغ پیام بوجود آمده است که متأسفانه بیشتر در دست اغیار است و شایسته نیست ما از آن ها غافل شویم.

حسنی بیان داشت: ما باید بتوانیم آخرین محصولات غرب را تحلیل گفتمان کنیم؛ اگر تحلیل گفتمان نکنیم پازل برنامه ریزی آن‌ها را متوجه نمی‌شویم و اگر پازل برنامه‌ریزی آن‌ها را درک نکنیم و نتوانیم یک تحلیل جامع ارائه دهیم مثل رزمنده‌ای خواهیم بود که بدون شناسایی به خط دشمن می‌زند. مشخص است که این فرد شکست می‌خورد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا طلاب علوم دینی باید به عرصه‌ی هنر ورود پیدا کنند گفت: این امر بدیهی است و تصورش تصدیقش را به همراه می‌آورد. وقتی هدف ما تأثیرگذاری و ابلاغ پیام است، باید از ابزارهای مختلف برای این امر بهره ببریم.

مدیر مرکز فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی قم ابراز داشت: متأسفانه هنوز اصل ورود طلاب به بسیاری از حوزه‌های هنری مورد بحث است و بخش‌هایی از حوزه آن‌چنان که باید و شاید متوجه ضرورت و اهمیت این مسئله نشده‌اند.

دکتر حسنی رایزنی، گفت‌وگو، توجیه و اقناع بخش‌های مختلف حوزه و تبیین اهمیت و اثر رشته‌های مختلف هنری و رسانه‌ای جدید و تشریح پیامدهای ناگوار عدم ورود به این عرصه‌ها را وظیفه‌ی دیگر طلاب هنرمند در کنار خلق آثار هنری دانست.

وی عنوان کرد: عالم رسانه‌ها هست‌ها و نیست‌ها را تعیین می‌کنند. رسانه‌ها راه‌هایی را به صورت ذهنی برای مردم بوجود می‌آورند و ما به صورت طبیعی از میان آن‌ها عبور می‌کنیم و متأسفانه هیچ‌وقت هم امتحان نمی‌کنیم که آیا می‌شود از مسیر دیگری هم رفت یا نه!

وی ضمن اشاره به تمرکز دغدغه‌های مقام معظم رهبری روی فرهنگ عمومی و ابزارهای تأثیرگذار در آن ابراز داشت: هیچ ابزاری به اندازه‌ی هنر نمی‌تواند به این دغدغه پاسخ دهد.

حسنی بخش دیگری از سخنان خود را به توضیح اثرگذاری ابزارهای هنری در فرهنگ عمومی اختصاص داد و اظهار داشت: شاید ما آخرین کتاب منتشر شده در رشته‌ی خودمان را ندیده باشیم یا نخوانده باشیم اما همه‌مان اسم فیلم «بادیگارد» و «ابد و یک روز» را در حالی که هنوز اکران نشده‌اند، شنیده‌ایم.

وی در پایان پیرامون برنامه‌ی فرهنگی هنری دفتر تبلیغات اسلامی در آینده بیان کرد: رمزگشایی از ابزارهای هنر و شناخت و اشراف بر آن‌ها برنامه‌ی اصلی دفتر تبلیغات اسلامی در حوزه‌ی هنر و رسانه خواهد بود.

گفتنی است در این همایش از طلاب هنرمند خراسانی فعال در زمینه‌های شعر، ادبیات داستانی، خوشنویسی و عکاسی تقدیر به عمل آمد.

 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۱/۲۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
دوره دانش افزایی خواهران
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal