حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد بیان کرد:
 ضرورت استفاده از نمادهای جدید در شعر آئینی
مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اظهار داشت: شاعرانی که در جهت تولید مضامین جدید در شعر آئینی حرکت می‌کنند، موفقیت خود را تضمین می‌کنند.

 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، پنجاه و نهمین نشست انجمن شعر طلاب خراسان رضوی با حضور جمعی از شاعران طلبه و غیر طلبه در اتاق جلسات کانون بحث و انتقاد دینی شهید هاشمی‌نژاد برگزار گردید.

حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی‌نژاد، مدیر کل فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در این نشست با اشاره به استفاده‌ی مکرر برخی از شاعران اهل بیت علیهم السلام از نمادهای تکراری و کلیشه‌ای گفت: نمادهای تکراری در اشعار آئینی ملالت آور است و نیاز به تولید نمادپردازی‌های جدید در مورد ائمه معصومین علیهم السلام حس می‌شود.

وی با اشاره به نمادپردازی شاعرانی چون حافظ، سعدی، نیما و سپهری و تأثیر آن در موفقیت این افراد بیان داشت: سقاخانه کلیشه است و خیلی تکراری شده. باران پر از لطافت است اما مدام از لطافت باران گفتن هم درست نیست.

عیسی‌نژاد هم‌چنین سیمین بهبهانی، شهریار، گرمارودی و علی معلم را دیگر شعرای موفق در بهره گیری از نمادهای جدید معرفی کرد و افزود: اگر با استفاده از نمادهای جدید در شعر آئینی بتوانیم میان موضوعات روز و مشکلات حاضر با سیره‌ی ائمه علیهم‌السلام ارتباط برقرار کنیم خودبخود شاهد تحول در شعر خواهیم بود.

حجت‌الاسلام علی عدالتی مجد، دبیر انجمن شعر طلاب خراسان رضوی نیز در تأیید سخنان حجت‌الاسلام والمسلمین عیسی نژاد بیان داشت: شعار دادن فایده ای ندارد. شاعران آئینی باید به سمت تولید مضامین نو در شعر بروند و از تکرار مکررات بپرهیزند.

عدالتی هم‌چنین گفت: امیدواریم شاعران خراسانی در پنجمین شب شعر سپندوار که به مناسبت سفر نوروزی مقام معظم رهبری به مشهد مقدس برگزار می‌شود نیز حاضر شده و آثار درخور توجهی ارائه دهند.


 
تاريخ: ۱۳۹۴/۱۲/۹
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal