حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ شنبه ۴ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 برگزاری همایش ملی فضای مجازی پاک؛ محورها و اهداف
مدیر کل اطلاع‌رسانی و تبلیغ نوین به برگزاری سومین همایش ملی فضای مجازی پاک اشاره کرد و اظهار داشت: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم طی پیشنهادی که از سوی جمعیت توسعه گران فضای مجازی مطرح شد، تصمیم به برگزاری این همایش گرفته است.

 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات به نقل از بلاغ، اباذر جعفری با بیان این که اولین و دومین همایش فضای مجازی پاک در دانشگاه صنعتی شریف و دانشگاه شهید بهشتی تهران برگزار شده است، گفت: این همایش همه ساله در سالروز پیام مقام معظم رهبری در خصوص تأسیس شورای عالی فضای مجازی برگزار می گردد.

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی با بیان اینکه این همایش در روزهای ۱۷ ،۱۸و ۱۹ اسفند ماه سال جاری در قم برگزار خواهد شد، افزود: پژوهشگران و فضلای دانشگاهی و حوزوی می‌توانند تا پایان مهر ماه سال جاری به ارسال چکیده مقالات خود اقدام کنند و همین طور از ابتدای مهرماه تا پایان آبان ماه در صورت تایید چکیده مقاله ایشان باید اصل مقالات خود را ارسال نمایند.

وی با اشاره به این که اهمیت فضای مجاری پاک در جامعه جهانی شناخته شده است، تصریح کرد: خوشبختانه چند سالی است که این دغدغه در کشور ما و میان مسؤلان، نهادهای فرهنگی و حتی در بین خانواده ها به صورت جدی مطرح است.

جعفری با بیان این که فضای مجازی باید محیطی باشد که بتواند باعث رشد و تعالی کاربران خود و به خصوص خانواده ها شود، گفت: اقدامات مختلفی در این فضا در جهت شناخت ماهیت فضای مجازی، پایه های آن و فرصت هایی که فضای مجازی در جهت رشد و تعالی می دهد و هم چنین آسیب ها و تهدیدهایی که در این زمینه وجود دارد، انجام گرفته است.

وی با اشاره به اینکه چیستی فضای مجازی یکی از محورهای این همایش است، ادامه داد: نقشی که افراد مختلف، دولت، مراکز علمی و پژوهشی، دانشگاه ها و حوزویان در بحث سالم سازی و پاک کردن فضای مجازی دارند از جمله مواردی است که در این همایش بررسی می شود.
مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین دفتر تبلیغات اسلامی با بیان این که ما مردم مسلمان ایران از فرهنگ دیرینه و قوی برخوردار هستیم، تصریح کرد: بررسی فضای مجازی پاک، قوانین و سنت های ملی و دینی از دیگر محور های این همایش است.

وی با بیان این که در فضای مجازی بحث محتوا بسیار جدی است، افزود: در کنار این محتوا از موضوعات دیگری که اهمیت دارد ابزار، وسایل و نرم افزارهایی است که می تواند به پاک بودن این فضا کمک کند.

جعفری ابراز داشت: در این همایش تجربیات و اقداماتی که سایر کشورها در زمینه فضای مجازی پاک انجام داده اند را بررسی کرده و امیدواریم با بهره گرفتن از تجارب کشورها و حتی تجربیات فردی و عمومی کشورمان، الگوی موفقی را توسعه و تعمیم دهیم و در ایجاد فضای مجازی پاک نقشی داشته باشیم.

وی از ایجاد پایگاه اینترنتی به آدرس www.famp2017.ir برای ارسال چکیده مقالات و آثار محققان خبر داد.

مدیر کل اطلاع رسانی و تبلیغ نوین با بیان این که در این همایش از مقالات برگزیده تقدیر به عمل خواهد آمد، گفت: تلاش ما بر این است که بتوانیم انگیزه و شوق بیشتری را در تألیف مقالات و بین فرهیختگان ایجاد کنیم و این مقالات به صورت مکتوب و دیجیتال در دسترس علاقمندان قرار گیرد.
وی در پایان بر اهمیت فضای مجازی پاک که از تاثیرگذارترین عوامل فرهنگی و اجتماعی در جامعه است، تأکید کرد و گفت: امیدواریم با مشارکت همه فرهیختگان بتوانیم گامی دربهینه کردن فضای مجازی داشته باشیم.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۵/۱۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal