حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۹ بهمن     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 مسجد طراز اسلامی از منظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری
مسجد طراز اسلامی از منظر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری عنوان کتابی جهت آشنایی با بایسته‌های مسجد طراز اسلامی است. این کتاب در چهار فصل اهمیت و جایگاه مسجد، چیستی مسجد طراز اسلامی، چگونگی مسجد طراز اسلامی و امام...

 
 
 
 

«مسجد طراز اسلامی از منظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری» عنوان کتابی جهت آشنایی با بایسته ‌های مسجد طراز اسلامی از منظر بنیانگذار و رهبر انقلاب اسلامی و کتابی کاربردی برای اصلاح عملکرد و برنامه‌ های همه افراد حاضر در مسجد است. این کتاب در چهار فصل تنظیم شده است که عناوین آن عبارتند از: اهمیت و جایگاه مسجد، چیستی مسجد طراز اسلامی، چگونگی مسجد طراز اسلامی و امام جماعت طراز اسلامی.

نویسنده در فصل اول این کتاب سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درباره منزلت مسجد در صدر اسلام و بعد نقش مساجد را در تداوم انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی و در فصل دوم کتاب نیز کارکردهای مختلف مساجد از جهات عبادی، سیاسی، تبلیغی، آموزشی و مبارزاتی را جمع آوری کرده است.

در فصل سوم این کتاب ضمن بررسی آفات و موانع مسجد طراز اسلامی در منظومه کلام امام (ره) و مقام معظم رهبری به جنبه تکلیف شناسی مردم، مسئولین و نهادهای نظام، متولیان و امام مسجد، نیروهای مقاومت بسیج، حوزه های علمیه و دانشگاهیان در قبال مساجد را در کلام این بزرگواران مورد توجه قرار داده است.

در فصل چهارم به منزلت و جایگاه، آسیب ها و چالش ها و شاخصه ها و ویژگی های ائمه جماعات در کلام امام و رهبری اشاره کرده است.

به عنوان مثال در بخشی از این فصل و از قول رهبر معظم انقلاب آمده است: «پذیرای جوان ها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّه من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید. ممکن است ظاهر زننده ‌ای داشته باشد؛ داشته باشد.»
و در بخشی دیگر از این فصل به عنوان یک نکته کاربردی باز هم از قول رهبر انقلاب آورده شده «امامان محترم جماعت اگر خود بر اثر کهولت و غیره نمی توانند وظیفه رابطه و انس و راهنمایی را برای نمازگزاران به ویژه جوانان فراهم کنند، در کنار خود فضلای جوان و پر نشاط را به کار گیرند و آنان در کار با خود شریک سازند.»

این کتاب به همت محمد حسن جعفرزاده گردآوری و از سوی دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز رسیدگی به امور مساجد منتشر شده است.

منبع: تسنیم

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۶/۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نقد مسیحیت
کوثر هدایت 98
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal