حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 مسجد طراز اسلامی از منظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری
مسجد طراز اسلامی از منظر امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری عنوان کتابی جهت آشنایی با بایسته‌های مسجد طراز اسلامی است. این کتاب در چهار فصل اهمیت و جایگاه مسجد، چیستی مسجد طراز اسلامی، چگونگی مسجد طراز اسلامی و امام...

 
 
 
 

«مسجد طراز اسلامی از منظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری» عنوان کتابی جهت آشنایی با بایسته ‌های مسجد طراز اسلامی از منظر بنیانگذار و رهبر انقلاب اسلامی و کتابی کاربردی برای اصلاح عملکرد و برنامه‌ های همه افراد حاضر در مسجد است. این کتاب در چهار فصل تنظیم شده است که عناوین آن عبارتند از: اهمیت و جایگاه مسجد، چیستی مسجد طراز اسلامی، چگونگی مسجد طراز اسلامی و امام جماعت طراز اسلامی.

نویسنده در فصل اول این کتاب سخنان امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درباره منزلت مسجد در صدر اسلام و بعد نقش مساجد را در تداوم انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی و در فصل دوم کتاب نیز کارکردهای مختلف مساجد از جهات عبادی، سیاسی، تبلیغی، آموزشی و مبارزاتی را جمع آوری کرده است.

در فصل سوم این کتاب ضمن بررسی آفات و موانع مسجد طراز اسلامی در منظومه کلام امام (ره) و مقام معظم رهبری به جنبه تکلیف شناسی مردم، مسئولین و نهادهای نظام، متولیان و امام مسجد، نیروهای مقاومت بسیج، حوزه های علمیه و دانشگاهیان در قبال مساجد را در کلام این بزرگواران مورد توجه قرار داده است.

در فصل چهارم به منزلت و جایگاه، آسیب ها و چالش ها و شاخصه ها و ویژگی های ائمه جماعات در کلام امام و رهبری اشاره کرده است.

به عنوان مثال در بخشی از این فصل و از قول رهبر معظم انقلاب آمده است: «پذیرای جوان ها باشید. با روی خوش هم پذیرا باشید؛ با سماحت، با مدارا. فرمود: «و سنّه من نبیّه»، که ظاهراً عبارت است از «مداراة النّاس»؛ مدارا کنید. ممکن است ظاهر زننده ‌ای داشته باشد؛ داشته باشد.»
و در بخشی دیگر از این فصل به عنوان یک نکته کاربردی باز هم از قول رهبر انقلاب آورده شده «امامان محترم جماعت اگر خود بر اثر کهولت و غیره نمی توانند وظیفه رابطه و انس و راهنمایی را برای نمازگزاران به ویژه جوانان فراهم کنند، در کنار خود فضلای جوان و پر نشاط را به کار گیرند و آنان در کار با خود شریک سازند.»

این کتاب به همت محمد حسن جعفرزاده گردآوری و از سوی دفتر مطالعات و پژوهش های مرکز رسیدگی به امور مساجد منتشر شده است.

منبع: تسنیم

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۶/۳
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal