حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 اصول و مبادی سخنوری
این کتاب منعکس کننده تجارب ممتد سخنوران سلف و استادان فن خطابه از هر امت و ملت است. در این مجموعه از راه و رسم سخنوری در قرآن و کلمات معصومان (علیهم السلام) نیز سخن به میان آمده است. نمونه ‌هایی از خطبه‌ های امیر سخن و بیان امیرمومنان (ع) و فرزندان گرانقدر و اصحاب با وفایش به عنوان شواهد...

 
 
 

نام کتاب: اصول و مبادی سخنوری

نویسنده: محمدباقر شریعتی سبزواری

انتشارات: قم، مرکز انتشارات دفتر تبلیغات اسلامی‌ حوزه علمیه قم، چاپ دوم، پاییز 1376، 400 صفحه.

در مقدمه اين كتاب اين گونه آمده است: «حضرت امام راحل (ره) در یک سخنرانی در جمع علما و فضلای قم فرمودند: علمای حوزه ‌های علمیه خطیب تربیت کنند. پیرو این فرمان دفتر تبلیغات اسلامی ‌حوزه علمیه قم بر آن شد که آموزش فن خطابه را در حوزه رایج سازد و تصمیم گرفت به کمک جمعی از سخنوران فاضل جزوه ‌های آموزش سخنوری تدوین کند که در نهایت توفیق نصیب این بنده شد و متجاوز از سی جزوه تهیه و تدریس شد. اینک پس از تهذیب و تنظیم به محضر فاضلان و سخنوران آزاده تقدیم می‌شود. امید است گامی‌ کوچک در راستای روش تبلیغ باشد.»

این کتاب منعکس کننده تجارب ممتد سخنوران سلف و استادان فن خطابه از هر امت و ملت است. در این مجموعه از راه و رسم سخنوری در قرآن و کلمات معصومان (علیهم السلام) نیز سخن به میان آمده است. نمونه ‌هایی از خطبه‌ های امیر سخن و بیان امیرمومنان (ع) و فرزندان گرانقدر و اصحاب با وفایش به عنوان شواهد عینی آورده شده است، در هر بخشی سعی شده است پس از تشریح موازین خطابه نمونه‌های عینی و عملی آن خاطرنشان شود.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۶/۱۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal