حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 معرفی کتاب آفتاب در مصاف
«آفتاب در مصاف» در مدت کوتاهی بعد از انتشار سه بار تجدید چاپ شد و با استقبال خوب مخاطبان معارف عاشورایی مواجه شد. این کتاب در شش فصل «کلیات»، «امام حسین علیه‌السلام»، «عاشورا»، «یاران عاشورا»، «دشمنان عاشورا» و «زیارات و ادعیه» گردآوری شده است. در ابتدای کتاب و در سخنرانی ‌ای...

 
 
 
 
 

کتاب «آفتاب در مصاف» یکی از تازه ‌ترین آثار درباره‌ ی علل و ابعاد حادثه ‌ی عاشورا برگرفته از بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار معظم ‌له انتشار یافته است.
این کتاب در ۱۰۴۰ صفحه شامل مجموعه ‌ی تمام گفتارها و مطالب رهبر انقلاب اسلامی از سال ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۰ درباره‌‌ ی وجود مقدس امام حسین علیه ‌السلام‌ و تحلیل وقایع قبل و بعد از عاشورای سال ۶۱ هجری قمری است که به روش ترتیب تاریخی از قدیم به جدید تدوین شده است. البته صفحات ۶۷۹ تا ۱۰۴۰ این کتاب در لوح فشرده ‌ای به همراه کتاب قرار دارد و به صورت مکتوب نیست.

بهره‌ گیری از فهرست تفصیلی و موضوعی، نمایه ‌ی لفظی، نمایه‌ ی آیات، نمایه ‌ی روایات، نمایه ‌ی کلمات بزرگان و کتابنامه ‌ی جامع و هم چنین ارائه‌ ی مستندات کتاب در قالب لوح فشرده به همراه کتاب از ویژگی ‌های بارز و منحصر به فرد این مجموعه است. این اثر در قالب کتاب مرجع به‌ گونه‌ ای سامان یافته که بتواند مبنای پژوهش محققان این حوزه قرار گیرد تا با مراجعه به آن بتوانند با توجه به دیدگاه‌ های رهبری در این موضوع تحقیقات خود را گسترش دهند.
آفتاب در مصاف به همت «مؤسسه‌ ی فرهنگی حدیث لوح و قلم» تدوین شده است. این کتاب به همراه یک عدد لوح فشرده شامل مستندات کتاب ارایه شده است. از نکات جالب توجه در تدوین این کتاب فهرست تفصیلی است که در حاشیه‌ ی متن کتاب هم درج شده است.

«آفتاب در مصاف» در مدت کوتاهی بعد از انتشار سه بار تجدید چاپ شد و با استقبال خوب مخاطبان معارف عاشورایی مواجه شد. این کتاب در شش فصل «کلیات»، «امام حسین علیه‌السلام»، «عاشورا»، «یاران عاشورا»، «دشمنان عاشورا» و «زیارات و ادعیه» گردآوری شده است.

در ابتدای کتاب و در سخنرانی ‌ای که از حضرت آیت ‌الله خامنه ‌ای مربوط به تاریخ هشتم آبان سال ۵۷ یعنی بیش از سه ماه قبل از به پیروزی رسیدن انقلاب اسلامی ایراد شده آمده است: «ما چند سال به حادثه ‌ی عاشورا نگاه کردیم، گفتیم: یا لیتنی کنت معکم فافوز فوزا عظیما. چقدر ما از دور، حسین بن علی را تماشا کردیم؛ چقدر از دور دستی بر آتش گرفتیم؛ چقدر آرزو کردیم در خط اسلام می‌ بودیم، همت می‌ کردیم، کمک می ‌کردیم و فداکاری می ‌کردیم. آیا وقت آن نرسیده است که ما همه ‌ی آن آرمان‌ ها و آرزوها را در خود تجربه کنیم، ایمان خود را بیازماییم، موضع درست خود را در این طبقه‌ بندی و گروه ‌بندی پیدا کنیم؟»

پیش از این هم فصل «درس‌ های عاشورا» از این کتاب در قالب یک کتاب مستقل راهی کتابفروشی‌ ها شده بود. علاقه ‌مندان برای اطلاع از نحوه‌ ی تهیه ‌ی کتاب‌ های فوق می‌ توانند با شماره تلفن ‌های ۶۶۴۹۳۵۴۸-۰۲۱ و ۶۶۴۸۳۶۹۵-۰۲۱ تماس حاصل نمایند و یا به پایگاه اطلاع ‌رسانی www.book-khamenei.ir  مراجعه کنند.

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۱۸
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal