حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۳ مهر     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 گفت ‌وگوها و مناظرات علوی
اسلام در میان مکاتب الهی، ارزش و جایگاه ویژه‌ ای برای گفت ‌وگو و مناظرات قائل شده و نه تنها به ترویج و همگان سازی آن تا حد امکان ترغیب کرده بلکه روش ‌ها و شیوه‌ های کاربردی آن را نیز از طریق معصومین (علیهم السلام) به ما آموخته است. با توجه به موقعیت ویژه بین المللی جمهوری اسلامی ایران و نیز تشابه...

 
 
 
 
 

کتاب «گفت ‌وگوها و مناظرات علوی»، استخراج شیوه های کاربردی علی(ع) در مناظرات، با مقدمه ای از آیت الله تسخیری توسط «به نشر» منتشر شد.

انتشارات آستان قدس رضوی برای نخستین بار کتاب «گفت وگوها و مناظرات علوی» را در راستای روش شناختی و تحلیل نمونه‌ ها به منظور کشف و استخراج شیوه‌ های کاربردی حضرت علی(ع) در مناظرات، تولید و منتشر کرد.

اسلام در میان مکاتب الهی، ارزش و جایگاه ویژه‌ ای برای گفت ‌وگو و مناظرات قائل شده و نه تنها به ترویج و همگان سازی آن تا حد امکان ترغیب کرده بلکه روش ‌ها و شیوه‌ های کاربردی آن را نیز از طریق معصومین (علیهم السلام) به ما آموخته است. با توجه به موقعیت ویژه بین المللی جمهوری اسلامی ایران و نیز تشابه شرایط کنونی با زمان استقرار حکومت علوی کتاب «گفت وگوها و مناظرات علوی» را به منظور کشف، استخراج و تحلیل شیوه‌ های کاربردی ایشان مورد تحلیل برای نخستین بار تولید و چاپ شده است.

این کتاب توسط محمود واعظی، عضو هیئت علمی دانشگاه تهران و با مقدمه ای از حضرت آیت الله تسخیری در 4 بخش دین و گفت ‌وگوهای مکتبی، گفت‌ وگو و مناظره، فضاشناسی اندیشه‌ ها و جریان‌ های دینی- فرهنگی در عصر امام علی(ع) تدوین شده است و در قطع وزیری با قیمت 30 هزار تومان در دسترس مخاطبان قرار دارد.

مسائلی مانند گفت ‌وگو در اسلام، انواع مناظرات، جایگاه گفت ‌وگو از نگاه امام علی(ع)، اخلاقیات امام علی(ع) در گفت‌ وگوها و مناظرات، فنون و شگردهای امام علی(ع) در گفت ‌وگوها و مناظرات، ویژگی ‌های پاسخ‌ های علوی در گفت وگوها و مناظرات، جلوه ‌های سیره نبوی در گفت و گوهای علوی و... بخشی از مباحث اصلی مطرح شده در این اثر محسوب می ‌شوند و می ‌تواند منبعی مطالعاتی ارزشمندی برای استفاده محققان و پژوهشگران فرهنگ اسلامی باشد.

این کتاب در چهار بخش دین و گفت ‌وگوهای مکتبی، گفت ‌وگو و مناظره، فضاشناسی اندیشه ‌ها و جریان ‌های دینی-فرهنگی در عصر امام علی(ع)  و روش شناسی گفت‌ وگو و مناظرات علوی منتشر شده است.

برای تالیف این کتاب از 226 منبع فارسی، عربی و انگلیسی استفاده شده است.

علاقه مندان به تهیه کتاب «گفت ‌وگوها و مناظرات علوی» و هم چنین مشاهده و تهیه سایر محصولات انتشارات آستان قدس رضوی می ‌توانند به نشانی اینترنتیwww.behnashr.com   یا فروشگاه ‌های سطح شهر مشهد و نمایندگی‌ های سراسر کشور مراجعه یا از طریق شماره تلگرام 0907652008 و  سامانه پیامکی به شماره 30003209 با این انتشارات تماس برقرار کنند.

منبع: فارس

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۸/۲۲
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal