حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 شگفتی خبرنگار آمریکایی از خانه مرجع شیعیان جهان
شیعه احتیاج به تبلیغ و مبلغ ندارد؛ فقط شما از همین زندگی ساده این مرد فیلم برداری کنید و به دنیا نشان دهید که مردی که کسالتش دنیا را به خود متوجه کرده است با این سادگی و در این خانه کهنه و قدیمی با چنین وضعی زندگی می ‌کند در حالی که هر ماه میلیون‌ ها تومان پول مستقیم ...

 
 
 
 
 

سید محمد حسین علوی در کتاب «خاطرات زندگانی آیت الله بروجردی» خاطره ای را از یک خبرنگار آمریکایی که در آخرین روزهای حیات این مرجع بزرگ شیعه برای تهیه گزارش به قم آمده بود، نقل می کند. ماجرای دیدار این خبرنگار به شرح زیر عنوان شده است:

جوان متوسط القامه نسبتاً خوش سیمایی از در وارد شد و خود را معرفی کرد و گفت: خبرنگار یکی از روزنامه‌ های بزرگ و معروف آمریکا هستم و به من مأموریت داده شده است از بیروت به قم بیایم و اطلاعاتی درباره سلامت و زندگانی آیت الله بروجردی کسب کنم.

نگارنده هم خود را معرفی کردم. وی ابتدا مطالبی پیرامون اسلام، آثار اسلام، و امور مذهبی سؤال کرد و بعد هم درباره زندگی آیت الله فقید سؤالاتی پرسید که به همه به تناسب جواب داده شد.

آن گاه سؤالی کرد که بسیار جالب بود و این خاطره را هم به همین مناسبت نقل می‌کنم، گفت: آقا کجا هستند؟ جواب دادم: در اندرونی هستند. سوال کرد: عمارت اندرونی هم به همین خرابی است!‌ جواب دادم: خیر و بلافاصله اضافه کردم بسیار از این عمارت خراب ‌تر است. سؤال کرد: آیا می ‌توانم عمارت اندرونی را ببینم. جواب دادم مانعی ندارد و او را از راه زیرزمینی فاصله بین اندرونی و بیرونی به داخل حیاط راهنمایی کردم.

این خانه کهنه و قدیمی، اتاق‌ های شکسته و ترک خورده، درهای قدیمی و رنگ و رو رفته، آن چنان اثری در این مرد کرد که گویی به کلی از اطراف خود غافل شده است. سؤال کرد: آقا کجا هستند؟ جواب دادم: در آن اتاق خوابیده ‌اند. پرسید: می ‌توانم ایشان را ولو در خواب ببینم؟ آقای دکتر ایشان را راهنمایی کردند و از لای در به درون اتاق که رختخواب آقا در وسط آن گسترده شده بود نگاه کردند.

سبحان الله! مردی که کسالتش در دنیا آن چنان مهم تلقی شده است که روزنامه های آمریکا به خبرنگاران خود مأموریت پیگیری احوال او را داده اند، این چنین ساده و بی آلایش در این اتاق قدیمی با طاق شکسته و ترک خورده استراحت می کند؟

شاید این مطلب برای آن خبرنگار باور کردنی نبود ولی آقا را در میان همان اتاق ساده بدون تشریفات می‌ دید که چشم به روی هم نهاده و لبخند همیشگی خود را به گوشه لب دارد و گویی به همه چیز و همه دنیاپرستان بی ‌خبر و حریص می‌ خندند.

در حالی که آثار تعجب و حیرت عمیق در قیافه‌ این خبرنگار دیده می ‌شد و گویی دیدن این صحنه‌ بی ‌اندازه ساده و بی‌ آلایش به کلی مسیر افکارش را عوض کرده است به نگارنده و دکتر اظهار کرد: خیلی عجیب است، بسیار شگفت ‌آور است که این مرد با این عظمت در این چنین خانه و مکان و با این سادگی و بی ‌آلایشی زندگی می ‌کند.

آن وقت از نگارنده سوال کرد: شما به واتیکان مسافرت کرده ‌اید؟ جواب منفی دادم.‌ گفت: اگر رفته بودید می‌ دیدید که کاخ اختصاصی پاپ و رئیس مذهبی کاتولیک دارای چه تزئینات عجیبی است و دارای چه تشریفاتی است.

خبرنگار جوان سپس دست به ستون گچی کنار عمارت زد و گفت: شیعه احتیاج به تبلیغ و مبلغ ندارد؛ فقط شما از همین زندگی ساده این مرد فیلم برداری کنید و به دنیا نشان دهید که مردی که کسالتش دنیا را به خود متوجه کرده است با این سادگی و در این خانه کهنه و قدیمی با چنین وضعی زندگی می ‌کند در حالی که هر ماه میلیون‌ ها تومان پول مستقیم و غیر مستقیم به او می ‌رسد و او هم به دیگران می ‌رساند.

منبع: ابنا

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal