حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 علاقه به عزاداری و دوری از نماز!
ارتباطم را با جوانان بیشتر کردم، بعضی مواقع در جمع آنان حاضر می شدم و با آن ها به گفت و گو می نشستم. چون صدایم خوب بود، برایشان نوحه می ‌خواندم. از شب چهارم متوجه شدم که آن ها پشت دیوار مسجد جمع می شوند و همین که نماز جماعت تمام مي ‌شود، به مسجد...

 
 
 
 
 
 

چهار سال پیش و در ایام محرم به یکی از روستاهای شهرستان چناران که حدود 30 خانوار جمعیت داشت رفتم. برنامه‌ها طوري بود كه فقط شب ها فعالیت تبلیغی داشتم.

با اين كه سه شب از اول محرم گذشته بود، حضور جوانان را در نماز جماعت و مراسم مذهبی بسیار ضعیف مي‌ دیدم. در این مورد از بزرگان روستا پرسیدم. آن ها گفتند که جوانان این روستا علاقه زیادی به مراسم عزاداری و سینه زنی دارند. برخی از آن ها نماز نمی خوانند اما در مراسم سینه زنی و عزاداری شرکت می کنند.

بر این اساس ارتباطم را با جوانان بیشتر کردم، بعضی مواقع در جمع آنان حاضر می شدم و با آن ها به گفت و گو می نشستم. چون صدایم خوب بود، برایشان نوحه می ‌خواندم. از شب چهارم متوجه شدم که آن ها پشت دیوار مسجد جمع می شوند و همین که نماز جماعت تمام مي ‌شود، به مسجد می آیند. از آن شب به بعد منبر را به فلسفه قیام امام حسین (ع)، اهمیت نماز، مذمت بی نمازی و سهل انگاری نماز اختصاص دادم و روی دو مورد تکیه می‌کردم؛ یکی نماز خواندن امام حسین (ع) در ظهر عاشورا و در کش و قوس جنگ و دیگری، تاکید امام صادق (ع) در هنگام شهادتشان به این که «شفاعت ما به کسی که نماز را سبک بشمارد، نمی رسد».

از روز پنجم و ششم به بعد، حضور جوانان در نماز جماعت زيادتر شد به طوری که شب های آخر دهه، همه جوانان روستا به مسجد آمده و در نماز جماعت و بقیه مراسم شرکت می كردند.

 پس از چند سال، یکی از زنان همان روستا مادرم را می بیند و بعد از پرسیدن حال بنده، برایم دعا کرده و علتش را این گونه بیان می ‌کند که یکی از فرزندان جوانش، نماز نمی‌ خوانده، ولی از آن زمان به بعد مقیّد به نماز اول وقت شده و راضی نیست به هیچ وجه نماز اول وقتش ترک شود.

ابوالفضل علیپور

منبع: گوهرهای تبلیغ

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۲۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal