حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ يکشنبه ۴ فروردين     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 جهل ابناء بشر؛ مهم ترین عامل موفقیت مدعیان مهدویت است
عضو پژوهشکده باقرالعلوم (ع) گفت: بزرگ ترین عاملی که باعث می شود افرادی گرداگرد مدعیان کذّاب مهدویت جمع شوند، جهل ابناء بشر است و هیچ کدام ما از چنین آسیب هایی در امان نیستیم.

 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت الاسلام دکتر سید هادی صالحی، کارشناس فرق و ادیان و عضو پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) که به دعوت معاونت فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در مشهد حضور دارد، صبح امروز در نشستی با عنوان «نقد و جریان شناسی یمانی در جهان اسلام» در مدرسه علمیه جوادالائمه (علیه السلام)، عنوان کرد: بزرگ ترین عاملی که باعث می شود افرادی گرداگرد مدعیان کذّاب مهدویت جمع شوند، جهل ابناء بشر است و هیچ کدام ما از چنین آسیب هایی در امان نیستیم.

وی با اشاره به سابقه سوء استفاده سودجویان از مبانی اسلامی و ناآگاهی برخی از افراد، گفت: ادعای خدایی، نبوت، وصایت، وکیل امام زمان بودن و حتی ادعای اجتهاد و وکالت از طرف مجتهدین، بارها در طول تاریخ اتفاق افتاده و مدعیان دروغین در این زمینه حد و مرزی باقی نگذاشته اند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: بزرگ ترین معضلی که ما در حوزه علمیه با آن روبرو هستیم این است که طلاب در مواجهه با آسیب های اجتماعی و فرقه های انحرافی دچار غرور می شوند و احساس می کنند که با دیگران تفاوت دارند.

حجت الاسلام صالحی اضافه کرد: طلاب حوزه های علمیه نباید تصور کنند که در برابر چنین افرادی مصون از آسیب هستند؛ متأسفانه اولین افرادی که به سمت علی محمد شیرازی رفته و با او بیعت کردند، هجده نفر طلبه بودند.

عضو پژوهشکده باقرالعلوم (علیه السلام) همچنین ابراز کرد: آسیب شناسی و صیانت از مبانی و اصول، یکی از اقداماتی است که هر نهاد و تشکیلاتی برای محفوظ ماندن از آسیب های پیرامونی باید موردتوجه قراردهد.

وی در پایان گفت: از افتخارات حوزه علمیه، ساده زیستی و تشابه زندگی مراجع تقلید با طلاب عادی و عموم مردم است، در حالی که مدعی یمانی ایشان را مانع ظهور معرفی کرده و سعی در تحریک مردم علیه مراجع دارد.

 
 

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۹/۲۵
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
نجم الثاقب
کارگاه مطالعات سینمایی
تربیت مبلغ خواهران
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal