حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۳۰ خرداد     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 دین داری بدون توجه به انقلابی گری منجر به فتنه می شود
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی گفت: روحانیون باید پیرو خط ولایت فقیه باشند و بصیرت و آگاهی های لازم را از طریق توجه به کلام رهبر معظم انقلاب دریافت کنند.

 
 
 
 
 
 
 
 

به گزارش پایگاه فرهنگی تبلیغی رسالات، حجت الاسلام و المسلمین حسین حکمتی پور در دویست و چهارمین کارگاه نقد عالمانه منبر که صبح امروز در دفتر تبلیغات اسلامی خراسان رضوی برگزار شد با اشاره به آیه «وَ لَقَدْ أَرْسَلْنَا مُوسَى بِآيَاتِنَا أَنْ أَخْرِجْ قَوْمَكَ مِنَ الظُّلُمَاتِ إِلَى النُّورِ وَذَكِّرْهُمْ بِأَيَّامِ اللَّهِ إِنَّ فِي ذَلِكَ لَآيَاتٍ لِكُلِّ صَبَّارٍ شَكُورٍ» (ابراهیم/ 5)، عنوان کرد: یوم الله نه دی نقطه عطفی در تاریخ انقلاب اسلامی ماست و طلاب باید به شکل صحیح به تحلیل و روشنگری در مورد آن بپردازند.

وی با تأکید بر این که روحانیون باید پیرو خط ولایت فقیه باشند و بصیرت و آگاهی های لازم را از طریق توجه به کلام رهبر معظم انقلاب دریافت کنند، افزود: دین داری بدون توجه به انقلابی گری و روحیه سازش ناپذیری در برابر مستکبرین منجر به ایجاد فتنه و تشکیل گروه هایی مثل داعش می شود.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی تصریح کرد: وقایع سال 88 فتنه بزرگی بود که با هوشمندی و بیداری رهبر معظم انقلاب خنثی شد و این نشان از نقش بی بدیل و تعیین کننده ولایت فقیه و مرجعیت در حفظ اقتدار و استقلال نظام اسلامی دارد.

حجت الاسلام و المسلمین حکمتی پور اضافه کرد: افرادی که به دنبال رفع حصر از فتنه گران هستند، خود اهل نفاق و فتنه اند و می خواهند دوباره بر طبل فتنه بکوبند.

وی با بیان این که کار اصلی طلبه تبلیغ دین است، گفت: انقلاب و نظام اسلامی فرصت مناسبی را برای ترویج معارف ناب اسلامی در اختیار روحانیت قرار داده است که نباید آن را به راحتی و با بی بصیرتی از دست بدهیم.

تبلیغ یک فعالیت پیشگیرانه است

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر سهم و نقش غیر قابل انکار مبلغان در پیشگیری از آسیب های فرهنگی و اجتماعی، ابراز کرد: یکی از اهداف اولیاء و انبیاء الهی زدودن بزهکاری ها و تخلفات اجتماعی از جوامع با تأکید بر اخلاق مداری بود و بر این اساس تبلیغ دینی نوعی فعالیت پیشگیرانه در بروز جرائم انتظامی به شمار می رود.

حجت الاسلام و المسلمین حکمتی پور بر ارتباط مستقیم رشد اعتقادی جوامع با کاهش جرائم انتظامی تأکید کرد و افزود: روحانیون باید در مسائل کلان جامعه مطالعه و فعالیت داشته باشند و از درگیر شدن در مسائل جزئی بپرهیزند تا توانایی خط دهی به جامعه را پیدا کنند.

وی با بیان این که یکی از ویژگی های بارز شخصیت های مؤثر دینی، قدرت تشخیص و تحلیل آن ها از وضعیت جامعه بوده است، اظهار کرد: طلاب حوزه علمیه قبل از ورود به عرصه های برخورد با جرائم اجتماعی باید حرکت فرهنگ عمومی جامعه را به طور صحیح رصد کنند و ریشه های بزهکاری ها را بشناسند تا بتواند عکس العمل مناسب را داشته باشند.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان رضوی تأکید کرد: طلبه باید بیدار و آگاه باشد و مسائل اجتماعی را به شکل ریشه ای و اساسی درک کند؛ برای مثال فیش های حقوقی یکی از نمودهای حرکت جامعه به سمت مادی گرایی و سرمایه داری است که برای مقابله با آن باید ارزش های منبعث از توحید و وحدانیت از جمله ساده زیستی و مقاومت را ترویج کنیم.

اخلاق مداری باعث تحول فرهنگی می شود

حجت الاسلام و المسلمین حکمتی پور با اشاره به فعالیت های فرهنگی و اخلاقی پیامبر اسلام در جامعه منحط و مشرک شبه جزیره عربستان، خاطرنشان کرد: نوع دوستی، برابری، برادری، ایثار، عدالت اجتماعی و سایر شعارها و واژه هایی که پیامبر از آن ها استفاده می کردند، اعراب بادیه نشین را دچار تحول فرهنگی کرد.

وی در پایان رعایت اقتضای مخاطب، مکان و زمان در تبلیغ را ضروری دانست و ابراز کرد: اگر مبلّغ اخلاق مدار نباشد و متین و سنگین صحبت نکند، نظرات و عقاید او مورد توجه مخاطب قرار نمی گیرد و با این کار ارزش خود و جامعه روحانیت را پایین می آورد.

 
 

 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۱
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
کارگاه مطالعات سینمایی
دوره مسیحیت
نقد فرق تصوف و دراویش
تربیت مبلغ خواهران
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal