حساب کاربری | عضویت    امروز: ۱۳۹۹ پنج شنبه ۱۴ اسفند     
ارسال به دوستان  نسخه چاپی
 عبایی که سیزده نفر را از سرما نجات داد!
حلاوت و لذت بخشیدن، در کمال آن است، یعنی این که انسان از آن چه دوست دارد و مورد توجه اوست بگذرد و به تعبیر دیگر ایثارگر باشد، نه این که آنچه لازم ندارد و یا وسایلی که دورریختنی است را انفاق کند. خداوند متعال در قرآن می ‌فرماید: «لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ»؛ هرگز به...

 
 
 
 
 
 
 

یکی از دوستان مرحوم شیخ هادی نجم‌ آبادی از سفر که بازگشت، به عنوان سوغاتی، یک طاقه عبای اعلا و گران ‌بها برای آقا به ارمغان آورد. مرحوم شیخ، خادمی به نام مشهدی اسماعیل داشت، عبای زیبا و دوست ‌داشتنی را به او داد و گفت: این عبای ارزشمند را در بازار به فروش برسان و با پول آن چند عدد نیم تنه پوستین بدون آستین که صورت جلیقه دارد خریداری کن.

مشهدی اسماعیل هم دستور را انجام داد. با پول عبا، پانزده پوستین نیم تنه خریداری کرده و نزد شیخ آورد. شیخ یکی را بر تن کرد، یکی را به مشهدی اسماعیل بخشید و سیزده عدد دیگر را به مستمندان پوشاند و بینوایان را هم از رنج سرما آسوده ساخت.

روزی آن دوست سفر کرده نزد شیخ رفته و سراغ ارمغان خود را گرفت. شیخ ماجرا را نقل کرد. حاضران تعجب کردند که در این عصر و زمانه وانفسا شیخ چگونه راه و روش مسلمانان صدر اسلام را بکار گرفته است و از آن لباس گران ‌بها دست کشید و به پوستینی که برای فقرا گرفته بود، قناعت کرد.

خداوند متعال در قرآن می ‌فرماید: «لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ» (آل‌عمران/ 92)؛ هرگز به نیکی نمی‌رسید مگر از آن چه دوست دارید انفاق کنید.

چو نیکی نمایدت کیهان‌ خدای        تو با هر کسی نیز، نیکی نمای

منبع: حوزه نیوز 
تاريخ: ۱۳۹۵/۱۰/۱۴
نام:
پست الکترونیکی:
نظر شما:
سامانه اعزام مبلغ دفتر تبلیغات سمتا
تربیت مبلغ خواهران
کوثر هدایت 98
کارگاه مطالعات سینمایی
نقد مسیحیت
نقد عرفان های نوظهور
پاسخگویی به شبهات مذهبی
زمانبندی امتحانات بینش مطهر
فراخوان جذب، گزینش و ارتقاء رتبه
پاتوق داستان
ایپرسش
دانلود نرم افزارهای مرکز ملی پاسخگویی
فرم ارسال اخبار شما
لینکستان سایت‌های مرتبط
آخرین اخبار سایر خبرگزاریها
  صفحه اصلی  |   گزارش از مطالب  |   درباره ما  |   اخبـــار  |   دانلود نرم افزار 
Copyright © 2010. All rights reserved.
Developed by WebBox Portal